عناوین مرتبط با مهندس از مشاوران املاک اصفهان جمع‌آوری شد

نماینده اداره‌کل راه و شهرسازی در کارگروه بازار املاک و مستغلات اصفهان گفت: عناوین مرتبط با سازمان نظام مهندسی ساختمان که توسط مشاوران املاک مورد استفاده قرار می‌گرفت، از سطح استان جمع آوری و با متخلفان برخورد قانونی شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مهدی حق‌شناس، نماینده اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان در کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات استان در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: در راستای اجرای مواد ۳۲ و ۴۰ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان به مشاوران املاکی که از عناوین صلاحیت‌های مندرج در قانون نظام مهندسی از قبیل طراحی، نظارت و اجرای ساختمان در واحدهای صنفی خود استفاده کردند، اخطار داده شد و برخورد قانونی لازم صورت گرفت.  

وی افزود: از ابتدای آغاز طرح ساماندهی مشاوران املاک استان اصفهان با محوریت اداره‌کل راه و شهرسازی و همراهی اداره‌کل صمت، تعزیرات حکومتی و اداره اماکن، اعلام اخطار و برخورد قانونی با مشاوران املاک متخلف انجام شد که یکی از این مصادیق، استفاده از عناوین غیر مرتبط با پروانه کسب است.  

حق‌شناس بیان کرد: مطابق با مواد ۱۲ و ۲۷ قانون نظام صنفی کشور هرگونه فعالیت صنفی مستلزم داشتن پروانه کسب تخصصی بوده و فعالیت در حوزه صلاحیت‌های مرتبط با سازمان نظام مهندسی ساختمان مستلزم دارا بودن پروانه اشتغال به کار نظام مهندسی است.  

نماینده اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان در کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات استان خاطرنشان کرد: پس از چندین ماه بازرسی و تشکیل جلسات آموزشی توجیهی برای مشاوران املاک، تمامی عناوین مرتبط با سازمان نظام مهندسی که توسط مشاوران املاک مورد استفاده قرار می‌گرفت، در سطح استان جمع آوری و با متخلفان برخورد قانونی شد.  

وی عنوان کرد: اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با توجه به وظایف قانونی در راستای حفظ شئون و تکریم مهندسان سازمان نظام مهندسی با هرگونه استفاده از این عناوین توسط افراد غیرمتخصص برخورد می‌کند و از مهندسان درخواست می‌شود در صورت مواجهه با موارد مشابه، به دبیرخانه کارگروه اعلام تا اقدام قانونی انجام شود.  

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  +  84  =  92