نظارت هوشمند؛ محور اصلی نوآوری در شاپرک

مدیرعامل شاپرک عنوان کرد

مدیرعامل شاپرک در استیج سخنکده متن و در حاشیه دهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، نظارت هوشمند را محور اصلی نوآوری در شاپرک دانست.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، فرهاد فائز، مدیرعامل شرکت شاپرک در استیج سخنکده متن و در حاشیه دهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، گفت: رسالت ما در شاپرک نظارتی است و واژه نوآوری در شاپرک با عنوان نظارت هوشمند شناخته می‌شود. در عین حال صحت و سلامت صنعت پرداخت و کارایی اکوسیستم پرداخت برای ما مهم خواهد بود و قطعا کمک خواهیم کرد تا طرح‌های نوآورانه در كشور شکل بگیرد.

وی در ادامه افزود: در شبکه شاپرک، ۴.۳ میلیارد تراکنش ماهانه با 12 شرکت پرداخت و حدود ۸۰ پرداخت یار انجام می‌شود.

فائز با بیان اینکه هزار همت در ماه توسط این شبکه مدیریت می‌شود، اظهار داشت: این عدد تقریبا ۸ برابر کل اسکناس در دست مردم و ۱۵ درصد نقدینگی کل کشور را شامل می‌شود.

وی دقت و کیفیت بسیار بالا را از ویژگی های شاخص شاپرک ارزیابی و تصریح کرد: این شبکه از این نظر ۹۹.۹۹ درصد عملکرد را دارد و ابزار کارتخوان، رتبه نخست در تراکنش‌ها را داراست.

مدیرعامل شاپرک با بیان اینکه ۹۲ درصد تراکنش‌ها از طریق دستگاه‌های کارتخوان انجام می شود، اذعان داشت: از نظر تعدادی ۹۵ درصد تراکنش‌ها در دستگاه کارتخوان و زیر ۶۰۰ هزار تومان است.

فائز در تشریح برنامه‌های شاپرک گفت: اصلاح کد اصناف را در دستور کار داریم؛ به طوری که هر شخصی با کد صنف دقیق خود ثبت شود. در واقع اطلاعات موجود در شبکه باید به‌طور دقیق پایش شود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  +  10  =  18