پیش‌ بینی بازار بورس؛ امروز یکشنبه ۲۸ آبان ماه

دیروز همچون روزهای پیشین، بازار سرمایه با کاهش در ارزش معاملات و افت در شاخص کل همراه بود تا بازی رنج ایجاد شده چند ماهه اخیر در بازار بورس تهران همچنان ادامه دار باشد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از ایرنا، ارزش معاملات در روز گذشته برای بورس اوراق بهادار تهران در حوالی ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بود و شاخص کل نیز با افت ۱۰ هزار واحدی به عدد ۲ میلیون ۲۰ هزار واحدی تنزل پیدا کرد. همچون روز کاری قبل در بازار سرمایه گروه بانکی پیش تاز منفی‌ها بود و با نگاهی به نقشه بازار روز جاری گروه فلزات نیز در این افت بی تاثیر نبودند.

اما در مقابل با خبر حذف قیمت گذاری دستوری در بازار تولید و فروش لاستیک و تایر این گروه با استقبال خوب خریداران همراه شدند و هر آنچه که فروشنده در گروه بانکی بود خریداران در گروه لاستیک و پلاستیک قوی‌تر عمل کرده است.

پس از مدت‌ها باز هم شاهد این موضوع هستیم که گروه سیمانی جز ۷ گروه برتر بازار سرمایه از منظر ارزش معاملاتی قرار گرفته است. ارزش معاملات این گروه در روز جاری بیش از ۱۳۱ میلیارد تومان است که البته با توجه به ارزش کم معاملات در کل بازار این رقم قابل قبول است. گروه خودرویی همچنان در صدر این جدول قرار دارد و بیش از ۲۷۱ میلیارد تومان ارزش معاملاتی را به خود گرفته است.

بر اساس این گزارش، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در پی تمدید معافیت تحریمی عراق برای پرداخت بدهی پول برق خود به جمهوری اسلامی ایران و مخالفت‌ها با این اقدام دولت بایدن در داخل آمریکا از سوی مخالفان، ادعا کرد که تهران فقط می‌تواند برای خرید ” اقلام غیر تحریمی مانند غذا و دارو ” از آن استفاده کند.

همچنین علیرضا ناصرپور عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرده که نظر فعالان بازار سرمایه در زمان تدوین برنامه هفتم توسعه به مجلس شورای اسلامی، بانک مرکزی و کمیسیون تلفیق ارائه شده است.

علی نقوی، مدیرعامل بورس انرژی هم گفت: نخستین گواهی صرفه جویی انرژی ۲۱ آبان ماه در بورس انرژی پذیرش شد. بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، از این ابزار مالی تا پایان سال با همکاری وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه رونمایی خواهد شد.

اما بانک خاورمیانه در گزارشی عنوان کرده که به با توجه به صحبت‌های وزیر اقتصاد مبنی بر عدم پرداخت تسهیلات برای قانون جهش تولید مسکن هیچ درخواستی برای دریافت تسهیلات مسکن به این بانک داده نشده و این موضوعی است که اهالی بازار سرمایه معتقد هستند دست درازی دولت به منابع بانک‌ها برای تامین کسر خود است.

بررسی تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات روز گذشته با افت ۱۰ هزار واحدی کار را تمام کرد تا بازار همچنان در باکس (بین دو محدوده مقاومتی و حمایتی) قرار گرفته باشد. محدوده حمایتی برای این رو‌های شاخص مقدار یک میلیون و ۹۵۰ هزار واحدی به بالا است و محدوده مقاومتی برای شاخص نیز سطوح ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی به پایین است.

اما در حال حاضر شاخص تقریبا در محدوده‌های میانی قرار گرفته است و باید دید که برای روز‌های آینده بازار سرمایه چه اتفاقی رخ خواهد داد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

26  −    =  19