پیش‌بینی بورس در نخستین روز هفته/احتمال شاخص ریزش ها وجود دارد

بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز شنبه می‌روند که روز چهارشنبه بورس تهران برای دومین روز متوالی نزول کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از اکوایران، برای پیش‌بینی بورس امروز، شنبه ۲۷ آبان به روند بازار سهام در روز چهار‌شنبه نگاه می‌کنیم. در آخرین روز معاملاتی هفته شاخص کل نزول ۷هزار و ۱۹۱ واحدی داشت و شاخص کل هم‌وزن نیز ۶واحد پایین آمد. شاخص کل فرابورس ۶۳ واحد افت کرد و شاخص هم وزن فرابورس ۵۸ واحد افزایش پیدا کرد.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت

روز شنبه در بورس شرکت تولیدی کاشی تکسرام (کترام)، شرکت حفاری شمال (حفاری) و شرکت پگاه خراسان (غشان) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت افرا نت (افرا)، شرکت رایان هم افزا (رافزا) و شرکت توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان (حپارسا) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

در بورس نمادهای واعتبار (شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران)، وتوکا (شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد) و ونوین (بانک اقتصاد نوین) در روز چهارشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت پگاه آذربایجان شرقی (غپآذر)، شرکت سپیدار سیستم آسیا (سپیدار) و شرکت پگاه گلپایگان (غگلپا) نیز بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات چهارشنبه، ۶۱ نماد صف خرید داشتند و ۴۵ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۱۱۳ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۱۷۷ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش ۱۱ درصدی به ۳۵۴ میلیارد تومان رسید.

پیش‌بینی بورس امروز 

روز چهار‌شنبه شاخص‌ کل ریزش کرد و همچنین شاهد خروج پول حقیقی به میزان ۱۰۲ میلیارد تومان بودیم. نماد ونوین بیشترین خروج سرمایه را داشت و پس از آن، نمادهای وبملت، وتجارت، شپنا و شبندر بیشترین خروج پول را ثبت کردند. 

روز چهارشنبه نمادهای فارس، فولاد، وبملت، فملی و کگل بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند و در مقابل نمادهای حکشتی، اخابر و ذوب بیشترین اثر مثبت را بر شاخص برجا گذاشتند.  

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۲ درصدی نسبت به روز قبل به 3 هزار و ۸۲۳ میلیارد تومان رسید.

روز چهارشنبه همچنان مازاد عرضه در بازار وجود داشت و ارزش صف‌های فروش بیشتر بود. بنابراین، اگر این روند امروز نیز تداوم داشته باشد شاخص‌ها به ریزش ادامه خواهند داشت. 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  +  10  =  15