تحلیل گران درباره جهت بازار طلا و ارز چه می‌گویند؟

به عقیده معامله‌گران بازار داخلی به واسطه شرایط بلوکه، تزریق و نبود خریدار در کوتاه‌مدت، خط روند صعود دلار و طلا را شکسته و همچنان می‌تواند بر مدار نزول باشد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از اکوایران، معامله‌گران می‌گویند تحلیل کاهش بازار ارز و سکه فعلا پابرجاست. به عقیده آن‌ها بازار داخلی به واسطه شرایط بلوکه، تزریق و نبود خریدار در کوتاه‌مدت خط روند صعود را شکسته و همچنان می‌تواند بر مدار نزول باشد.

طنز معامله گران درباره دلار هرات

گفتنی است قیمت دلار هرات در ۵۱ هزار و ۱۰۰ تومان شروع به کار کرد و با دامنه نوسان کوتاه کاهشی شد و در ۵۰ هزار و ۹۵۰ تومان بسته شد. برخلاف روز‌های قبل و بعد از سه روز نوسان رفت و برگشتی قیمت دلار در کانال ۵۰ هزار تومان بالاخره دلار هرات در این کانال بسته شد. قیمت دلار هرات در پشت خطی هم فعلا کانال ۵۱ هزار تومان را از دست داده و در محدوده ۵۰ هزار و ۹۰۰ تومان نوسان می‌دهد.

معامله‌گران به طنز می‌گویند که قیمت دلار هرات را از هرجا ول می‌کنند روی ۵۰ هزار و ۹۰۰ می‌نشیند، آن‌ها می‌گفتند چه مکشی دارد این عدد ۵۰ هزار و ۹۰۰ تومان.

بر اساس این گزازش، قیمت درهم نیز در ۱۴ هزار و ۳۰ تومان بازگشایی کرد و با نوسان ۱۰ تومانی در ۱۴ هزار و ۴۰ تومان بسته شد. قیمت سکه که در روز دوشنبه در ۲۹ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بسته شده بود با کاهش ۲۵۰ هزار تومانی در کف کانال ۲۹ میلیون تومان بسته شد. طلای آبشده هم وارد میانه‌های کانال ۱۰ میلیون تومان شد که در این چند وقته نتوانسته بود ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان را از دست بدهد.

درمجموع در بازار ارز یک بازار رنج و رو به پایین داشتیم و در بازار طلا و سکه شاهد کاهش بیشتر بودیم. در روز سه‌شنبه قیمت انس طلای جهانی الگوی سر و شانه تشکیل داد و با کاهش ۲۷ دلاری به محدوده حمایت ۱۹۵۸ دلار رسید. این کاهش انس طلا در معاملات سه‌شنبه باعث شد تا بازار طلا و سکه کاهش بیشتری داشته باشند.

تمرکز معامله گران بر طلای جهانی

با توجه به رنج بودن بازار داخل، در معاملات امروز بیشتر تحلیل‌ها روی انس طلای جهانی رفت. معامله‌گران داخل برخلاف تحلیل‌گران کیتکو از ابتدای هفته تصورشان این است که انس طلا کاهشی خواهد بود و تا روز سه‌شنبه این اتفاق افتاده، باید ببینیم انتهای هفته تحلیل معامله‌گران داخلی به واقعیت می‌پیوندد یا تحلیل‌گران کیتکو.

تحلیلی که در بازار درباره انس دست به دست می‌شود، حاکی از این است که قیمت طلا در محدوده ۱۹۵۸ یک حمایت دارد و بالا سر آن مقاومت ۱۹۷۴ دلاری است. درواقع قیمت انس می‌تواند از محدوده حمایتی به مقاومت حرکت کند و از آنجا دوباره کاهش داشته باشد.

خبر داغ بازار

خبر داغ بازار در روز سه‌شنبه همچنان پیش‌بینی باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت بود. محمدرضا باهنر یک‌بار دیگر قبلا پیش‌بینی صعودی درباره بازار داده بود. معامله‌گران می‌گویند وقتی‌که پیش‌بینی صعودی داد واردات خودرو به صورت جدی انجام نشد. از طرف دیگر دیروز یک پیش‌بینی نزولی داد. به هر حال چهره‌های سیاسی، چون اطلاعات پشت صحنه دارند باید روی حرف‌هایشان مکثی کرد و بعد تصمیم گرفت. امروز صحبت‌های عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تیتر جدید اطلاعات رانتی باهنر از قیمت ارز تا پایان سال دست به دست می‌شد.

تحلیل‌گران فنی معتقدند بازار اگر حمایت فعلی‌اش را از دست بدهد کاهش بیشتری خواهد داشت. از نظر آن‌ها بازار دلار و طلای آبشده در کوتاه مدت خط روند صعود را شکسته و تنها بازاری که حفظ کرده، سکه است. محدوده حمایتی مهم سکه ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

کف‌های مدنظر معامله‌گران فنی برای سکه ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، برای دلار هرات کف ۵۰ هزار تومان و حتی سرک کشی به کانال ۴۹ هزار تومان است. طلای آبشده در محدوده ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و معامله‌گران می‌گویند در هفته آتی می‌تواند در همین محدوده نوسان بدهد. از نظر آن‌ها کف کف طلای آبشده محدوده ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که یک گپ در چارت دارد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  2  =  4