الزام بانک‌های خصوصی به اعلام شرایط پرداخت وام ساخت مسکن

به گفته قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در بخش مسکن، پیرو دستور رییس‌جمهور و در پی نشست معاون مسکن،‌ بانک‌های خصوصی و بانک مرکزی، بانک‌های خصوصی موظف به اطلاع‌رسانی شرایط پرداخت وام ساخت مسکن به مردم شدند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، هادی عباسی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به برگزاری جلسه معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی با بانک‌های خصوصی اظهار داشت: پیرو دستور رییس‌جمهور در سیزدهمین جلسه شورای عالی مسکن مبنی بر پیگیری تکلیف پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن توسط بانک‌های خصوصی، شب گذشته جلسه‌ای با حضور رییس‌کل بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌های خصوصی برگزار شد.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در بخش مسکن گفت: هدف از برگزاری این جلسه پیگیری دستور رییس جمهور برای اجرای ماده 4 قانون جهش تولید مسکن مبنی بر پرداخت 20 درصد از تسهیلات نظام بانکی برای ساخت مسکن بود.

بانک‌های خصوصی عزم خود برای پرداخت وام ساخت مسکن را نشان دهند

عباسی افزود: در این جلسه از بانک‌های خصوصی خواسته شد، در صورتی که برای اجرای قانون در حوزه پرداخت تسهیلات ساخت مسکن عزم جدی دارند، شرایط و ضوابط پرداخت تسهیلات ساخت مسکن اعم از شیوه خودمالک و اجاره 99 ساله را در کلیه شعب خود نصب و این اطلاعات را به صورت مستمر به مردم انتقال دهند.

وی بیان کرد: همچنین مطابق روال گذشته این شرایط وجود دارد تا در صورت تقاضای بانک‌ها به ویژه بانک‌های خصوصی، بانک مسکن، عاملیت پرداخت تسهیلات این بانک ها را بر عهده بگیرد.

این مقام مسئول بیان کرد: واگذاری عاملیت پرداخت تسهیلات به بانک مسکن و تامین منابع پیشتر توسط 2 بانک انجام شده بود و این شرایط هم اکنون نیز وجود دارد.

پیش از این سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز گفته بود، 17 بانک دولتی و مرتبط با دولت 97 درصد تسهیلات ساخت مسکن را پرداخت کرده‌اند و 3 درصد بقیه توسط سایر بانکها پرداخت شده‌ است.

گفتنی است ابراهیم رئیسی، در سیزدهمین جلسه شورای عالی مسکن که ابتدای هفته جاری برگزار شد، از عملکرد نامطلوب بانک‌های خصوصی در عمل به قانون و پرداخت تسهیلات ساخت مسکن انتقاد کرد و خواستار رسیدگی هرچه سریع‌تر مقامات دولتی به این موضوع شده بود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

86  ⁄  86  =