مدیرعامل اپل سرمایه گذاری روی هوش مصنوعی مولد را تایید کرد

به گفته تیم کوک، اپل مشغول کار روی هوش مصنوعی مولد است و سرمایه‌گذاری زیادی روی این فناوری انجام داده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از دیجیاتو، از زمان معرفی ChatGPT، شرکت‌های زیادی وارد حوزه هوش مصنوعی مولد شده‌اند و بسیاری منتظر ورود اپل به این بخش از دنیای فناوری هستند. حالا تیم کوک، مدیرعامل اپل، سرمایه‌گذاری این شرکت روی هوش مصنوعی مولد را تایید کرده و گفته است در قبال این فناوری، رویکرد مسئولانه‌ای خواهند داشت.

در جریان انتشار گزارش مالی فصل چهارم سال مالی 2023 اپل، از تیم کوک این سوال پرسیده شد که اپل چگونه با هوش مصنوعی مولد برخورد کرده است؛ مخصوصا به‌خاطر اینکه بسیاری از شرکت‌ها وارد این حوزه شده‌اند و ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی خود را عرضه کرده‌اند.

تیم کوک در پاسخ به این سوالات گفت که درحال‌حاضر بسیاری از ویژگی‌های موجود در محصولات اپل مبتنی بر هوش مصنوعی هستند؛ قابلیت‌هایی مانند تشخیص تصادف و ECG در اپل واچ. اما اپل درباره هوش مصنوعی مولد چه رویکردی دارد؟ تیم کوک می‌گوید اپل روی این فناوری کار می‌کند.

اپل و سرمایه‌گذاری روی هوش مصنوعی مولد

اگرچه تیم کوک جزئیاتی درباره برنامه‌های اپل ارائه نکرد، اما سرمایه‌گذاری این شرکت روی هوش مصنوعی مولد را تایید و تاکید کرد که برای این فناوری رویکرد مسئولانه‌ای خواهند داشت. 

وی ادامه داد: در زمینه هوش مصنوعی مولد، مسلما روی آن کار می‌کنیم. من جزئیاتی درباره آن ارائه نمی‌دهم، چون همان‌طور که می‌دانید، ما چنین رویکردی نداریم. اما می‌توانید مطمئن باشید که درحال سرمایه‌گذاری روی آن هستیم. مقدار زیادی روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنیم. ما این کار را مسئولانه انجام می‌دهیم و شما پیشرفت محصولات را به مرور زمان خواهید دید؛ جایی‌که این فناوری‌ها قلب آن‌ها خواهند بود.

این اولین‌باری نیست که تیم کوک درباره هوش مصنوعی صحبت می‌کند. مدیرعامل اپل در گذشته گفته بود که اپل روی فناوری‌های مختلف هوش مصنوعی از جمله هوش مصنوعی مولد تحقیق می‌کند.

طبق گزارش‌ها، اپل درون iOS 18 از هوش مصنوعی مولد استفاده خواهد کرد. این احتمال وجود دارد که اپل موزیک، Xcode، سیری و برنامه‌های مشابه به هوش مصنوعی مجهز شوند تا عملکرد بالاتری نسبت به نسخه کنونی از خود نشان دهند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  4  =  20