طلا و سکه خواهان ندارد/ پیش بینی بازار هفته جاری دشوار است

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران پیش بینی قیمت‌ها را در این شرایط سخت دانست و تاکید کرد که برای پیش‌بینی باید ببینیم از ابتدای هفته، بازارهای جهانی و تحولات سیاسی به کدام سمت حرکت می‌کند و نرخ ارز چه تغییراتی دارد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از خبر آنلاین، نادر بذرافشان رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران وضعیت بازار را مساعد عنوان کرد و گفت: در طول هفته گذشته پس از روز شنبه، آرامش نسبی به بازار بازگشت و قیمت‌ها ثبات نسبی داشت اما مجددا روز چهارشنبه و پنج شنبه علی رغم اینکه در بازارهای جهانی قیمت اونس کاهش یافت، اما نوسان ارزی باعث شد اندکی قیمت طلا وسکه افزایش یابد.

وی در ادامه افزود: روزهای اخیر با وجود اینکه تغییری در تقاضا نبود و بازار التهاب نداشت، اما نوسان نرخ ارز باعث شد تغییرات بازار داخلی متفاوت تر از قیمت جهانی باشد.

بذرافشان با تاکید بر اینکه بازار کنونی طلا و سکه التهاب ندارد و رفتارهای هیجانی در بازار مشاهده نشده است، اضافه کرد: به دلیل جنگ اسرائیل و فلسطین و تاثیرات آن روی قیمت، افزایش تقاضا رخ نداد، این برخلاف رویه سال‌های قبل بود و به همین خاطر بازار ملتهب نشد. قیمت‌ها به دلیل نوسان نرخ ارز و اونس جهانی تغییراتی دارد اما شرایط حاد نیست. ثبات قیمت‌ها هم با توجه به شرایط موجود خوب است، بنابراین مردم منتظر افزایش یا کاهش قیمت‌ها نباشند و مبادلات خود را انجام دهند.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران پیش بینی قیمت‌ها را در این شرایط سخت دانست و گفت: برای پیش‌بینی باید ببینیم از ابتدای هفته بازارهای جهانی و تحولات سیاسی به کدام سمت حرکت می‌کند و نرخ ارز چه تغییراتی دارد. به طور کلی با توجه به شرایط موجود به نظر می رسد نوسان چشمگیری در بازار نباشد، اما برای پیش‌بینی زود است و باید منتظر اتفاقات باشیم.

بذرافشان در پاسخ به این سوال که تقاضای سکه و طلا چقدر کاهش یافته است، تاکید کرد: تقاضای مصنوعات طلا از ابتدای سال کمتر شده و نگاه مردم به خرید طلا و سکه به عنوان یک کالای سرمایه گذاری است؛ به همین علت مانند گذشته روی مصنوعات طلا سرمایه گذاری نمی‌کنند و بیشتر تقاضا برای خرید طلای دست دوم، آب شده و سکه است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  +  29  =  31