کدام خدمات دندانپزشکی تحت پوشش بیمه سلامت است؟

به گفته مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، در حوزه دندانپزشکی ۱۴ خدمت تحت پوشش بیمه بوده و در مراکز دولتی این خدمات بیشتر پیشگیرانه است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از مهر محمدمهدی ناصحی، به پوشش بیمه‌ای دهک‌های پایین درآمدی اشاره کرد و افزود: با اقدام خوبی که در این دو سال و در راستای عدالت در سلامت انجام شد، توانستیم ۵ دهک اول جامعه که بیش از ۱۲ میلیون نفر هستند را تحت پوشش بیمه رایگان قرار دهیم، خدمات این افراد در بیمارستان‌های دولتی با پوشش ۹۰ درصدی بستری و ۷۰ درصدی سرپایی ارائه می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت دسترسی آسان مردم به مراکز درمانی و کاهش پرداخت از جیب بیمه شدگان گفت: خدمات روانشناسی تا پیش از این تعرفه نداشت، اما شورای عالی بیمه در وزارت بهداشت با همکاری سازمان‌های بیمه‌ای تعرفه گذاری خدمات روانشناسی را انجام دادند. هر چند که پوشش بیمه‌ای برای این خدمات وجود نداشت، خوشبختانه با تدابیر در نظر گرفته شده در سامانه‌های بیمه سلامت پوشش بیمه‌ای این خدمات نیز لحاظ شده است.

ناصحی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه در شورای عالی بیمه، پوشش بیمه ای خدمات تخصصی دندانپزشکی تصویب شود، اظهار داشت: همچنین در حوزه دندانپزشکی نیز ۱۴ خدمت تحت پوشش بیمه بوده و در مراکز دولتی این خدمات بیشتر پیشگیرانه است. ضمن اینکه برای مادران باردار و کودکان، این خدمات در مراکز دولتی رایگان است؛ البته به دنبال آن هستیم پوشش بیمه‌ای خدمات تخصصی دندانپزشکی را گسترش دهیم.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

21  −  18  =