اعلام جزئیات وام اشتغال‌ سربازان در سال ۱۴۰۲

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: در سال 1402 سقفی که برای وام خود اشتغالی سربازان در نظر گرفته شده است 150 میلیون تومان است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از پایگاه خبری پلیس، معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: سقف وام خود اشتغالی که برای سربازان مهارت دیده در نظر گرفته شده، اکنون ۱۵۰ میلیون تومان است که البته ممکن است این رقم در سال آتی افزایش یابد.

سرهنگ مهرداد پناهپوریان اظهار کرد: امروز خدمت مقدس سربازی تغییرات بسیار زیادی با گذشته دارد و به نوعی افزون بر اینکه جوانان عزیز در دوران خدمت مقدس سربازی از حقوق قابل توجهی برخوردار هستند در دوره‌های مهارت‌آموزی شرکت می‌کنند که کسب مهارت در این دوره‌ها به نوعی تضمین کننده آینده شغلی آنها است.

وی افزود: تمام مشمولانی که به خدمت مقدس سربازی اعزام می‌شوند در طول خدمت در دوره‌های مهارت‌آموزی سازمان فنی و حرفه‌ای شرکت داده می‌شوند و مدرک معتبر دریافت خواهند کرد.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: این دسته از سربازان وظیفه پس از انجام خدمت مقدس سربازی خود می‌توانند بر مبنای مهارت کسب شده یا مدرک تحصیلی خود اقدام به وام خود اشتغالی تحت عنوان وام سرباز ماهر دریافت کنند.

وی ادامه داد: سقف وام خود اشتغالی که برای سربازان مهارت دیده در نظر گرفته شده اکنون ۱۵۰ میلیون تومان است که البته ممکن است این رقم در سال آتی افزایش یابد.

سرهنگ پناهپوریان اضافه کرد: بر اساس ماده ۱۰ قانون خدمت وظیفه عمومی دریافت هرگونه وام از بانک‌ها و مؤسسات دولتی و وابسته به دولت و نهادهای قانونی، دریافت گواهی‌نامه و پایان نامه دوره‌های تحصیلی، صدور پروانه کسب و اجازه اشتغال و عضویت در شرکت‌های تعاونی، دریافت مستمری از سازمان‌های دولتی و وابسته و نهادهای قانونی و استخدام در وزارت خانه‌ها و مؤسسات دولتی و وابسته به دولت و نهادهای قانونی و شرکت‌های دولتی منوط به ارائه مدارک لازم مبنی بر رسیدگی به وضعیت مشمولیت فرد از اداره وظیفه عمومی است و بنابراین به افرادی که واجد شرایط مشمولیت هستند توصیه می‌شود، هرچه زودتر وضعیت خود را مشخص یا برای اعزام به خدمت مقدس سربازی اقدام کنند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  1  =  5