بیشترین و کمترین بازدهی نمادهای بورس/ وسدید شگفتی آفرید!

نگاهی به معاملات هفته نخست آبان‌ماه نشان می‌دهد که وسدید پس از دو هفته توقف، با قدرت به بازار بازگشت و عنوان پربازده‌ترین نماد این هفته را تصاحب کرد. در طرف مقابل نیز زپارس و دابور با کاهش 15 درصدی، کم‌بازده‌ترین نمادهای این هفته بازار سهام بودند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از تجارت‌نیوز، در پایان معاملات روز گذشته، کارنامه پنج روزه شاخص‌های بورسی مشخص شد. کارنامه‌ای که تنها یک نتیجه داشت و آن هم مردودی شاخص‌های بورسی بود. چرا که شاخص کل طی معاملات این هفته بورس با کاهش 1.06 درصدی از دو میلیون و 23 هزار واحد به دو میلیون و دو هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز در این هفته روند نزولی داشت و از تراز 682 هزار و 977 واحد با افت 0.91 درصدی به 676 هزار و 727 واحد رسید.

همچنین بررسی معاملات بورس در هفته اول آبان نشان می‌دهد بازار سهام طی این هفته به طور میانگین، پنج میلیارد و 940 میلیون برگه سهم حجم خورد و ارزش معاملاتی معادل سه هزار و 609 میلیارد تومان رقم زد. در نهایت باید گفت برآیند معاملات این هفته نیز تغییر مالکیت هزار و 413 میلیارد تومان سهام از حقیقی به حقوقی بود.

این بدان معناست که بیشتر از 1.4 همت پول حقیقی دیگر از بورس خارج و وارد بازارهای موازی شد. روندی که در هفته‌های گذشته نیز طی شده بود. تکرار این موضوع تنها یک نتیجه دارد و آن هم تقویت بازارهای سفته‌بازی اعم از دلار و سکه و تضعیف تنها بازاری است که به تولید کمک می‌کند.

سفار و سدشت در رده دوم و سوم بیشترین بازدهی

نگاهی به معاملات این هفته از آبان‌ماه حاکی از آن است که سهام شرکت گروه صنعتی سدید (وسدید) پس از چندین روز بالاخره به بازار برگشت و صعود قدرتمندی را نیز به ثبت رساند. به صورتی که در یک روز بیشتر از 46 درصد افزایش قیمت داشت و در نهایت بازدهی هفتگی 36 درصدی را روی تابلو نشان داد.

سفار و سدشت نیز به ترتیب دو نماد دیگری بودند که در این هفته به ترتیب 27 و 22 درصد رشد و جایگاه دوم و سوم بیشترین بازدهی‌‌های هفته را از آن خود کردند.

در مقابل اما زپارس و دابور با کاهش 15 درصدی بدترین عملکرد هفتگی را میان رقبای خود به ثبت رساندند و به ترتیب به سطوح 3729 و 1385 رسیدند. همچنین کیمیا، فزرین و تکشا نیز هر یک 14 درصد کاهش قیمت داشتند و دیگر سهم‌های کم‌بازده بورس در هفته اول آبان‌ماه بودند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

3  ×  3  =