یخ‌بندان بازار خودرو در سومین روز آبان ماه/احتمال نوسان قیمت خودرو در هفته آینده

قیمت خودرو امروز، سوم آبان 1402 در رکود کامل به سر می‌برد. خودروهای داخلی در موارد اندک، نوسانات جزئی دارند و خودروهای مونتاژی در اغلب موارد، بدون تغییر نسبت به روز گذشته هستند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت خودرو امروز سوم آبان 1402 در آرامش کامل و بدون تغییرات عجیب و غریب گزارش می‌شود. در بازار خودروهای داخلی تعداد اندکی از محصولات، تغییراتی جزئی دارند و همچنین بازار خودروهای مونتاژی در اغلب موارد، هیچ تغییری نسبت به روز گذشته ندارد.

از مهم‌ترین اخبار تأثیرگذار روی بازار خودرو، خبر افزایش تعرفه واردات قطعات منفصله خودروهای مونتاژی است. برای مثال خودروهایی با حجم موتور کمتر از 1.5 لیتر و داخلی سازی کمتر از 20 درصد، تعرفه واردات از 28 به 51 درصد رسید. این افزایش در تعرفه واردات قطعات خودرو، می‌تواند نرخ تمام شده خودروهای مونتاژی را برای کارخانه افزایش داده و شرکت‌های مونتاژی به‌ناچار مجبور به افزایش قیمت درب کارخانه محصولات شوند.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز با ثبات گزارش می‌شود.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی امروز اغلب تغییر زیادی ندارد.

کوییک دنده‌ای S از هاچ‌بک‌های اقتصادی نارنجی‌پوشان جاده مخصوص محسوب می‌شود و طی هفته‌های گذشته نوسانات جزئی داشت. این خودرو طی سه روز گذشته تنها دو میلیون تومان افزایش داشت؛ اما امروز یک میلیون تومان ارزان شده و روی نرخ 348 میلیون تومان ثابت شد.

شاهین G که محصول گران قیمت سایپا به شمار می‌رود، همانند کوییک و دیگر محصولات، از هفته‌های گذشته در محدوده 580 میلیون تومان نوسان می‌کند و تغییری ندارد. این خودرو که روز گذشته تنها چهار میلیون تومان کاهش یافته بود، امروز با همان قیمت و روی کانال 580 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژو 207i دنده دستی یکی از هاچ‌بک‌های محبوب ایران خودرو بوده که نسبت به رو گذشته، سه میلیون تومان کاهش یافته و به نرخ 607 میلیون تومان رسید.دنا پلاس 6 دنده توربوشارژ از سدان‌های رده بالای ایران خودرو بوده که روز گذشته تنها دو میلیون تومان ارزان‌تر شده بود، امروز هم یک میلیون تومان دیگر پایین‌تر آمده و با قیمت 741 میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی نیز همانند داخلی‌های بازار در اغلب موارد نسبت به روز گذشته باثبات است.

جک J4 آپشنال یکی از اقتصادی‌ترین سدان‌های مونتاژی شرکت کرمان موتور است، که روز گذشته حدود 10 میلیون تومان کاهش داشت، امروز هیچ تغییری ندارد و با نرخ 730 میلیون تومان درحال معامله است.

هایما S5 دنده‌اتوماتیک کراس‌اوور مونتاژی شرکت ایران خودرو، روز گذشته حدود پنج میلیون تومان افزایش قیمت داشت که امروز آن‌را جبران کرد و با افت پنج میلیونی، به همان قیمت یک میلیارد و 215 میلیون تومان رسید.

فردا T5 کراس‌اوور مونتاژی شرکت فردا محسوب می‌شود که تغییرات چندانی در بازار ندارد. این خودرو امروز نیز هیچ تغییری نداشته و با نرخ یک میلیارد و 450 میلیون تومانی روز گذشته به فروش می‌رسد.

فونیکس تیگو 7 پرو یکی از کراس‌اوورهای گران قیمت مدیران خودرو بوده که حدود 10 میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با قیمت یک میلیارد و 670 میلیون تومان معامله می‌شود.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

روزهای کاری هفته، امروز به پایان می‌رسد و بعید است که طی دو روز آتی، نوسان قیمتی در بازار خودرو به چشم بخورد. اما هفته آینده باتوجه به خبر افزایش تعرفه واردات قطعات خودروهای مونتاژی و آغاز دور دوم فروش خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه، حتی درصورتی که تغییری در نرخ دلار صورت نگیرد، احتمالاً نوساناتی در بازار خودرو صورت بگیرد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  1  =  6