تاکید رئیس‌کل بانک مرکزی پاکستان بر توسعه روابط بانکی و مالی با ایران

رئیس‌کل بانک مرکزی پاکستان ضمن تاکید بر گسترش همکاری‌های اقتصادی و بانکی با ایران تاکید کرد: افزایش تبادلات تجاری به همراه توسعه روابط بانکی و مالی پاکستان و ایران در اولویت ما قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک  به نقل از تسنیم، رئیس‌کل بانک مرکزی کشورمان در حاشیه اجلاس صندوق بین‌المللی پول، با روسای‌کل بانک مرکزی پاکستان و سریلانکا دیدار و گفتگو کرد.

محمد رضا فرزین در حاشیه اجلاس سالانه صندوق بین‌المللی پول، ضمن دیدار و گفتگو با روسای‌کل بانک مرکزی پاکستان و سریلانکا بر توسعه همکاری‌های پولی و بانکی دو و چندجانبه تاکید کرد.

فرزین در دیدار‌های جداگانه با جمیل احمد رئیس‌کل بانک مرکزی پاکستان و همچنین وراسینگه رئیس‌کل بانک مرکزی سریلانکا گفت: افزایش مناسبات پولی و بانکی و به تبع آن رشد و تقویت همکاری‌های تجاری و اقتصادی با پاکستان و سریلانکا در دستور کار طرفین قرار دارد.

احمد رئیس‌کل بانک مرکزی پاکستان نیز در این دیدار ضمن تاکید بر گسترش همکاری‌های اقتصادی و بانکی میان دو کشور تاکید کرد: افزایش تبادلات تجاری به همراه توسعه روابط بانکی و مالی پاکستان و ایران در اولویت ما قرار دارد.

رئیس‌کل بانک مرکزی سریلانکا نیز با اشاره به افزایش مناسبات تجاری ایران و سریلانکا در سال‌های اخیر گفت: هیچ محدودیتی در افزایش همکار‌های پولی و بانکی با ایران نداریم.

فرزین در حاشیه اجلاس سالانه صندوق بین المللی پول در مرکش با مدیران ارشد صندوق بین‌المللی پول و همچنین با جمعی از روسای‌کل بانک مرکزی کشور‌های منطقه و گروه بریکس راجع به افزایش همکاری‌های پولی و بانکی دیدار و گفتگو می‌کند.

اجلاس سالانه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در سال 2023 به طور همزمان و از 17 مهر تا فردا در کشور مراکش برگزار می‌شود.

یادآور می‌شود، این نخستین بار در 50 سال اخیر است که این اجلاس‌ها در قاره آفریقا برگزار می‌شوند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  7  =  1