سپرده‌های بانکی از مرز ۸هزار همت گذشت

از شهریور سال گذشته تا شهریور امسال به طور تقریبی حدود 2 هزار همت به مانده سپرده‌های بانکی افزوده شده و به سطح 8 هزار و 198 همت رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از اکوایران، میزان سپرده‌های بانکی از مرز 8 هزار همت عبور کرد. بانک مرکزی آخرین آمار مربوط به وضعیت سپرده و تسهیلات بانکی را در پایان شهریور ماه منتشر کرد که نشان از قرارگیری میزان مانده‌‌ سپرده‌های بانکی در کانال 8 هزار همتی دارد.

تغییر کانال سپرده‌های بانکی

مانده سپرده‌های بانکی در پایان شهریور ماه امسال به 8 هزار و 198 همت رسیده که نسبت به شهریور سال گذشته معادل 29.1 درصد رشد داشته است. به بیان دیگر از شهریور سال گذشته تا شهریور امسال به طور تقریبی حدود 2 هزار همت  (معادل دقیق هزار و 849 همت) به مانده سپرده‌های بانکی افزوده شده است.

از 8 هزار و 198 همت مانده سپرده‌های بانکی در پایان شهریور امسال بیش از 790 همت بابت سپرده قانونی نزد بانک مرکزی سپرده‌گذای شده که معادل 9.64 درصد کل تسهیلات بانکی است.

در همین راستا میزان سپرده‌های بانکی پس از کسر سپرده قانونی نیز در پایان شهریور امسال به سطح 7 هزار و 407 همت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته معادل 29.9 درصد افزایش داشته است.

از سوی دیگر مانده تسهیلات نظام بانکی کشور در پایان شهریور سال جاری به 6 هزار و 232 همت رسیده که نسبت به مقطع مشابه در سال گذشته 34.2 درصد و نسبت به پایان سال گذشته 11.6 درصد رشد داشته است.

طی دوره مورد اشاره رشد تسهیلات بانکی از رشد سپرده‌ها به میزان 5.1 درصد پیشی گرفته است.

ارتقا نسبت تسهیلات‌دهی در شهریور امسال

نسبت تسهیلات به سپرده‌ها (بعد از کسر سپر قانونی) در پایان شهریور امسال به 84.1 درصد رسیده که نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته که برابر با 81.4 درصد بوده افزایش 2.7 واحدی داشته است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

17  −    =  14