آخرین جزئیات امکان وثیقه‌گذاری سهام اعلام شد | کدام بانک ها این خدمات را ارائه می دهند؟

مدیر پروژه توثیق الکترونیک شرکت سپرده‌گذاری گفت: اکنون تمام سرویس‌های مربوط به توثیق سهام جهت بهره‌برداری در اختیار بانک‌ها قرار داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان سمیه محمدی در خصوص سامانه ستاره گفت: خدمت توثیق سامانه ستاره از ۵ مرداد ۱۴۰۱ توسط شرکت سپرده گذاری عملیاتی شد و بانک مهر ایران به عنوان اولین بانک این خدمت را به ذی‌نفعان خود ارائه کرد. تمام سرویس‌های مربوطه جهت بهره برداری در اختیار بانک‌ها قرار داده شده است.

وی در خصوص اتصال بانک‌ها به سامانه ستاره بیان کرد: بانک‌های صادرات، ملت، پارسیان و شهر اقدامات مهمی در این راستا انجام داده اند. لیکن زمان بهربرداری از این خدمت از سمت بانک‌هاست و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اطلاعات دقیقی ندارد.

محمدی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان توثیق سهام در اختیار تمام بانک‌هاست؟ اظهار کرد: بانک‌هایی که متقاضی دریافت این خدمت بوده اند کلیه اقدامات مورد نیاز جهت برقراری ارتباط برخط به وجود آمده و قابل بهره برداری است.

این مقام مسئول در پاسخ به این پرسش که آیا توثیقی با سهام در سامانه ستاره تاکنون ثبت شده است؟ بیان کرد: بانک مهر ایران وثایقی را به پشتوانه سهام در بستر توثیق مکانیزه ستاره انجام داده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

40  ⁄  4  =