زنگ خطر بازار ارزهای دیجیتال به صدا درآمد!

یکی از علائمی که می‌توان برای معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال به عنوان یک نکته قابل توجه در نظر گرفت، فعالیت‌ها و تراکنش‌های یک نهنگ بزرگ اتریوم (ETH) است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک این نهنگ در زمانی که اتریوم در بازه هفتگی ۳ درصد افزایش را به ثبت رساند، دارایی‌های خود را انتقال داد. آیا این انتقال به معنای پیش‌بینی کاهش قیمت برای اتریوم در آینده خواهد بود؟

تراکنش‌های نهنگ‌های بزرگ مانند این معمولاً با ترس، عدم اطمینان و شک (FUD) همراه هستند؛ زیرا انتقال دارایی به صرافی رمزارزی می‌تواند به معنای فروش دارایی‌های یک نهنگ باشد. از این رو، این انتقال می‌تواند منجر به کاهش قیمت اتریوم در کوتاه مدت شود.

داده‌های Etherescan نشان می‌دهند که این نهنگ ۸۰۰۰ اتریوم به ارزش بیش از ۱۳ میلیون دلار را به صرافی بایننس منتقل کرده است.

این نهنگ، در سه هفته گذشته هم تعداد ۱۲۰۰۰ اتریوم را انتقال داده بود. آدرس کیف پول او در حال حاضر دارای ۱۰۹۰۲ اتریوم است.

زمان انتقال و تراکنش‌های این نهنگ، این سوال را مطرح می‌کند که آیا این انتقالات به سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا، در نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) که قرار است در ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۳ انجام شود، ارتباط دارد؟

آیا نهنگ پیش‌بینی کرده که این سخنرانی می‌تواند باعث سقوط قیمت‌ها در بازار رمزارزها شود؟

با در نظر گرفتن اولویت فدرال رزرو در حفظ هدف تورم ۲ درصدی، اگر سخنرانی پاول همچنان تند به نظر برسد، احتمال رخ دادن چنین سناریویی دور از ذهن نیست.

نظرات رئیس فدرال رزرو ممکن است کلیت جلسات آتی FOMC در نوامبر و دسامبر ۲۰۲۳ را تعیین کند، که به نوبه خود می‌تواند پایه‌ای برای کاهش بالقوه نرخ بهره تا سال ۲۰۲۴ باشد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

79  −    =  69