تاکید بر بهره گیری از فناوری به جای توسعه مراکز نوآوری

معاون فناوری اطلاعات بانک ملی در غرفه بانکداری آینده در الکامپ 26 عنوان کرد

معاون فناوری اطلاعات بانک ملی ایران با تاکید بر اینکه دوره بانکداری سنتی گذشته است، گفت: ما برای ارائه خدمات به 52 میلیون مشتری حقیقی اقدام به راه اندازی مرکز نواوری و بهره گیری از فناوری های نوین استارت آپ ها کرده ایم.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکرونیک، علیرضا ماهیار در پنل تخصصی نقش راهبران در سیاستگذاری کارا و اثربخشی در اقلیم نوآوری که در بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ و در غرفه بانکداری آینده برگزار شد، با بیان اینکه به مقوله نوآوری به عنوان یک حوزه لوکس توجه می شود، گفت: نوآوری زمانی به منصه ظهور می رسد که در کنار کسب و کارهای نوآوری قرار گیرد.

وی با اشاره به کاربرد نوآوری در سیستم های بانکداری کشور، اظهار کرد: بانک های خصوصی از سال ها قبل وارد حوزه های نوآوری شدند ولی بانک های دولتی مانند بانک ملی که تاکید بر نوآوری داشته است، در این زمینه دیرتر اقدام کرده است.

ماهیار ادامه داد: بانک ملی از سال گذشته با راه اندازی مرکز نوآوری فینوداد تلاش کرده است تا از ظرفیت های استارت آپ ها و شرکت های فناور در حوزه بانکداری نوین بهره برداری کند.

معاون فناوری اطلاعات بانک ملی با تاکید بر اینکه امروزه دوره بانکداری سنتی به پایان رسیده است، یادآور شد: امروزه فین تک ها، رگ تک ها و غیره در حوزه بانکداری ورود کرده اند و بانک ملی در تلاش است تا از این فناوری ها در توسعه بانکداری خود بهره ببرد.

وی با اشاره به توسعه فناوری های مالی و پولی در کشور پیشنهاد کرد که به جای توسعه پراکنده مراکز نوآوری در کشور نسبت به بهره گیری از فناوری های این حوزه اقدام شود.

معاون فناوری اطلاعات بانک ملی، تنوع بخشی به سند خدمات را از دیگر اقدامات این بانک در راستای توسعه فعالیت های بانکداری در این بانک ذکر کرد و گفت: ما به منظور ارائه خدمت به این میزان مشتری چاره‌ای جز استفاده از ابزارهای نوین مالی و پولی را نداریم. بر این اساس نقشه راهبردی ما برای توسعه این مسیر با توجه به حجم مشتریان متفاوت از سایر بانک ها خواهد بود.

گفتنی است، بیست‌و ششمین نمایشگاه الکامپ بعد از چهار سال امروز ساعت هشت صبح در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز شد.

این نمایشگاه تا روز چهارشنبه، ٧ تیرماه ادامه دارد و در کنار حضور غرفه‌ ها، پنل های گفتگو محور با حضور فعالان و کارشناسان حوزه آی‌ تی، اقتصاد دیجیتال، رمزارز، هوش مصنوعی، بورس، جامعه‌ شناسی، آموزش، رگ‌تک و… برگزار می‌ شود.

بانکداری آینده و بیمه داری نوین نیز به همراه پایگاه خبری بانکداری الکترونیک و ریسک نیوز در سالن 38 با ارائه پنل های متفاوت میزبان علاقه مندان و فعالان حوزه فناوری های مالی خواهد بود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

95  −  91  =