تفکیک حساب‌های شخصی از تجاری تا ۲روز آینده

براساس طرح سازمان امور مالیاتی، حساب‌های بانکی افراد به صورت شخصی و تجاری تا دو روز آینده تفکیک خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از تسنیم، براساس طرح سازمان امور مالیاتی حساب‌های بانکی افراد به صورت شخصی و تجاری تا دو روز آینده تفکیک خواهد شد و این اقدام مهمی برای جلوگیری از فرار مالیاتی عده‌ای از فعالان اقتصادی است که با حساب‌های شخصی خود کار تجاری انجام می‌دهند.

محمدهادی سبحانیان رئیس سازمان امور مالیاتی در شبکه سیما در این خصوص گفت: 178 هزار حساب شخصی شناسایی شده‌اند که فعالیت تجاری داشته‌اند در حالی که هیچگونه اطلاعات و پرونده‌ای در سازمان امور مالیاتی نداشته‌اند و در واقع به این طریق اقدام به فرار مالیاتی می‌کرده‌اند.

حسین میرزاپور مدیر نرم‌افزار بانک مرکزی در همین ارتباط گفت: با الگوریتم‌هایی که داریم حساب‌های تجاری و شخصی را شناسایی می‌کنیم و آن‌هایی که تراکنش‌های بالایی دارند به عنوان حساب تجاری شناسایی می‌شوند.

حسن میرزاپور گفت: بر اساس اعلام بانک مرکزی تا کنون 24 بانک به طرح تفکیک حساب شخصی از تجاری پیوسته‌اند و 6 بانک دیگر تا پایان خرداد ماه به این طرح متصل می‌شوند.

به گفته میرزاپور، 178 هزار حساب شخصی شناسایی شده‌اند که فعالیت تجاری داشته‌اند در حالی که هیچگونه اطلاعات و پرونده‌ای در سازمان امور مالیاتی نداشته‌اند و در واقع به این طریق اقدام به فرار مالیاتی می‌کرده‌اند.

گفتنی است، تا کنون بانک‌های سرمایه، سینا، قرض الحسنه مهر ایران، دی، ایران‌زمین و بانک ایران و ونزوئلا به طرح تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری نپیوستند که قرار است تا آخر ماه جاری آن‌ها هم بپیوندند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  2  =  2