تکامل اینشورتک و تأثیر آن بر صنعت بیمه

کاغذ بازی زیاد، فرآیندهای پیچیده و تعامل محدود با مصرف کننده مدت هاست که با صنعت بیمه مرتبط بوده است. با این حال با ظهور اینشورتک، ترکیبی از بیمه و فناوری، صنعت بیمه دستخوش تغییرات اساسی شده است. کسب‌ و کارهای اینشورتک از پیشرفت ‌های فناوری برای به چالش کشیدن صنعت بیمه سنتی با ارائه راهکارهای نوآورانه، تجارب بیشتر مصرف ‌کننده و کارایی عملیاتی بیشتر استفاده می ‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از ریسک نیوز، استفاده از فناوری و پیشرفت های دیجیتالی در بخش بیمه را اینشورتک می گویند. این شامل بسیاری از فناوری‌ ها از جمله هوش مصنوعی (AI)، یادگیری ماشینی، بلاک چین و اینترنت اشیا (IoT) است. این فناوری ‌ها توسط کسب‌ و کارهای اینشورتکی برای تسریع فرآیندهای بیمه، بهبود تجربیات مصرف ‌کننده و ایجاد کارایی عملیاتی استفاده می ‌شوند.

تعامل با مشتری و توزیع دیجیتال

توزیع کالاهای بیمه توسط اینشورتک متحول شده است. پلتفرم های دیجیتال مکمل و در برخی موارد جایگزین کانال های سنتی مانند کارگزاران و نمایندگان می شوند. پلتفرم ‌های آنلاین و برنامه ‌های کاربردی تلفن همراه توسط کارآفرینان فناوری بیمه استفاده می ‌شوند تا به مشتریان دسترسی راحت و کاربر پسند بودن به محصولات بیمه بدهند.

این پلتفرم ‌ها ابزارهای مقایسه، فرآیندهای نقل ‌قول ساده و پیشنهادات بیمه نامه ای شخصی ‌سازی شده را در اختیار مشتریان قرار می ‌دهند و به آن ها اجازه می ‌دهند تا تصمیمات آگاهانه بگیرند. علاوه بر این، شرکت ‌های فناوری بیمه از تاکتیک ‌های رسانه ‌های اجتماعی و بازاریابی دیجیتال برای تعامل مستقیم با مشتریان استفاده می ‌کنند، در نتیجه روابط را تقویت کرده و رضایت مشتری را افزایش می ‌دهند.

بیمه نامه های شخصی سازی شده و ارزیابی ریسک

کسب‌ و کارهای اینشورتک با استفاده از تحلیل ‌های پیشرفته و الگوریتم ‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، پوشش بیمه ‌ای سفارشی سازی شده ارائه می ‌کنند. شرکت‌ های اینشورتک ممکن است ریسک ‌ها را بهتر ارزیابی کنند و با استفاده از داده‌ ها از منابع مختلف مانند دستگاه‌ های IoT، رسانه ‌های اجتماعی و تله‌ ماتیک، بیمه نامه ها را برای نیازهای مشتریان فردی شخصی‌ سازی کنند.

برای مثال، بیمه مبتنی بر استفاده (UBI)، حق بیمه ‌ها را بر اساس رفتار رانندگی فردی با استفاده از داده‌ های تله ‌ماتیک از دستگاه ‌های متصل محاسبه می ‌کند. از آنجایی که بیمه شدگان فقط برای پوشش مورد نیاز خود پرداخت می ‌کنند و برای رفتار خوب پاداش دریافت می ‌کنند، این رویکرد شخصی سازی ‌شده تجارب مشتری را بهبود می‌ بخشد.

پذیره نویسی و تجزیه و تحلیل داده ها

شرکت های اینشورتک از تجزیه و تحلیل داده ها و هوش مصنوعی برای خودکار سازی فرآیند پذیره نویسی استفاده می کنند. الگوریتم های پیشرفته می توانند به سرعت و با اطمینان حجم عظیمی از داده ها را تجزیه و تحلیل کنند و ارزیابی ریسک و مدل های قیمت گذاری را بهبود بخشند. این به استارت ‌آپ ‌های اینشورتک اجازه می ‌دهد تا تصمیم ‌گیری سریعتر و نرخ ‌های پایین ‌تر را ارائه دهند.

علاوه بر این، تجزیه و تحلیل داده ها می تواند به شناسایی الگوها، کشف تقلب و بهبود کارایی پردازش ادعا کمک کند. شرکت های اینشورتک ممکن است تصمیمات مبتنی بر داده اتخاذ کنند و با پذیرش تجزیه و تحلیل داده ها، خدمات بهتری را به مشتریان خود ارائه دهند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

60  −    =  52