گوگل چهار اپلیکیشن ایرانی را از پلی استور حذف کرد/آپ، تپسی، دیوار و دیجی کالا قربانی تحریم های آمریکا

گوگل به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران و با استناد به ماده ۱۶.۵ قوانین توسعه‌دهندگان، اپلیکیشن‌های آپ، دیوار، تپسی و دیجی‌کالا را از گوگل‌پلی حذف کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به دنبال تحریم‌های امریکا علیه ایران چهار اپلیکیشن تپسی، دیجی‌کالا، دیوار و آپ از فروشگاه گوگل‌پلی حذف شدند.

این موضوع از طریق ایمیل به این شرکت ها اعلام شده و همچنین دسترسی به اکانت این اپلیکیشن ها در گوگل‌پلی امکان‌پذیر نیست.

این اولین بار نیست که گوگل اقدام به حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از گوگل‌پلی می‌کند و احتمالا آخرین بار هم نخواهد بود.

اتفاقی که گوگل هر چند وقت نسبت به کسب‌وکارهای ایرانی انجام می‌دهد و اکنون نوبت به آپ، دیوار، تپسی و دیجی‌کالا رسیده است.

آرمان فرج‌زاده مدیر ارشد اجرایی آپ در خصوص حذف این اپلیکیشن از گوگل‌پلی می‌گوید: «ضرر این مدل اتفاقات به‌طور کلی سمت کاربران است. زیرا نیازمندی به اپلیکیشن‌هایی همچون آپ همواره وجود دارد. بنابراین کاربران مجبور هستند تا اپلیکیشن را از سایر مسیرها دریافت کنند. از طرفی ممکن است برخی کاربران تمایلی به استفاده از استورهای داخلی برای دانلود اپلیکیشن نداشته باشند و آن را از منابع نامشخص دریافت کنند. این موضوع نیز به‌دلیل حوزه فعالیتی آپ که صنعت فین‌تک و مالی است، خطرات خاص خود را در پی دارد.»

به گفته آرمان فرج‌زاده، تیم حقوقی آپ پیگیر این موضوع است تا هرچه سریع‌تر مشکل برطرف شود.

بر اساس این گزارش، اگر چه در پاییز سال گذشته وزارت خزانه‌‌‌داری آمریکا برخی تحریم‌‌‌های تکنولوژی و اینترنتی علیه کاربران ایرانی را لغو کرده، اما به‌نظر می‌رسد موج جدید حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از گوگل‌پلی به دلیل تحریم، بار دیگر گریبان‌گیر کسب‌وکارها و استارتاپ‌های ایرانی شده است.

منبع: زومیت

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1  ×    =  9