علی بابا تعلیق شد، ولی همچنان بلیط می‌فروشد

درحالی طبق نامه معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی قرار بود فعالیت “علی‌بابا” به‌دلیل گرانفروشی از امروز تعلیق شود که این مجموعه همچنان فعالیت ادامه می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از تسنیم دیروز معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری طی نامه‌ای به ایرلاین‌های داخلی، نمایندگی کل فروش و مدیریت شعب ایرلاین‌های خارجی فعال در ایران از تعلیق یکماهه فعالیت شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری سفرهای علی‌بابا خبر داد.

در بخشی از نامه حسن خوشخو آمده است: «… پروانه فعالیت شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری سفرهای علی‌بابا از تاریخ 1402/03/23 به‌دلیل نمایش نرخ‌های بلیت در مسیرهای داخلی بالاتر از نرخ‌های ابلاغی توسط سازمان هواپیمایی کشوری و گرانفروشی بلیت هواپیما به‌مدت یکماه تقویمی تعلیق می‌شود.»

در حالی است حدود 9 ساعت از روز 23 خردادماه 1402 می‌گذرد اما سایت علی‌بابا همچنان مشغول فروش بلیت در بخش‌های مختلف حمل‌ونقل از جمله هوایی است. به‌عنوان مثال این سایت بلیت پرواز تهران-مشهد تاریخ 17 تیرماه را با قیمت یک میلیون و 314 هزار و 800 تومان برای فروش عرضه کرده است، یعنی قیمت مصوب اعلام شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری!

در مورد دیگری بلیت پرواز تهران-کیش برای تاریخ 27 خردادماه (شنبه هفته آینده) با قیمت 3 میلیون و 380 هزار تومان عرضه شده است. فروش این بلیت به‌صورت چارتری (هواپیمایی ماهان) بوده و از قیمت تعیین شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری یعنی یک میلیون و 753 هزار و 600 تومان حدود 93 درصد بالاتر است!

 

شخص نیست چرا با وجود مکاتبه سازمان هواپیمایی و اعلام تعلیق مجوز فعالیت “علی‌بابا”، این مجموعه همچنان مشغول فروش بلیت پروازهای داخلی و خارجی است.

 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

2  +  3  =