هوآوی چین با ممنوعیت اتحادیه اروپا مواجه شد

به گفته برخی مقامات اتحادیه اروپا، این اتحادیه در حال بررسی یک ممنوعیت اجباری می‌باشد که در آن کشورهای عضو حق استفاده از تجهیزات گروه مخابراتی هوآوی چین را در شبکه‌های اینترنت نسل پنج (جی۵) خود ندارند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از تسنیم، نشریه فایننشال تایمز روز چهارشنبه به نقل از منابع آگاه و برخی مقامات گزارش داد که اتحادیه اروپا در حال بررسی یک ممنوعیت اجباری می‌باشد که در آن کشورهای عضو حق استفاده از تجهیزات گروه مخابراتی هوآوی چین را در شبکه‌های اینترنت نسل پنج (جی5) خود ندارند.

این مقامات به این نشریه اعلام کردند که در سطح مقامات بلندپایه نگرانی‌های در بروکسل وجود دارد که برخی از کشورهای اتحادیه اروپا اقدام کافی در مورد این موضوع انجام نمی‌دهند که به نظر می‌رسد یک “خطر امنیتی” است.

در این گزارش آمده است که تیری برتون، کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا، هفته گذشته در نشست خود با وزرای مخابرات کشورهای عضو این اتحادیه تأکید کرده است که تنها یک سوم کشورهای عضو شرکت هوآوی را از بخش‌های مهم ارتباطات نسل پنجم این اتحادیه حذف کرده‌اند.

وی افزود: این تعداد خیلی کم است و این موضوع امنیت جمعی این اتحادیه را در معرض خطر قرار می‌دهد.

بر اساس این گزارش، در سال 2020، اعضای اتحادیه اروپا با توصیه‌های خاصی موافقت کردند تا فروشندگان دارای ریسک بالا را از پروژه‌های سرمایه‌گذاری در زمینه فناوری حذف کنند.

این توافق ناشی از نگرانی فزاینده اتحادیه اروپا در مورد وابستگی تکنولوژیکی این منطقه به چین است.

دانمارک، سوئد، استونی، لتونی و لیتوانی قبلاً هواوی را از شرکت در پروژه‌های زیرساختی خود در زمینه اینترنت نسل پنجم منع کرده‌اند، در حالی که پرتغال در حال آماده شدن برای ممنوعیت این شرکت از برخی از تجهیزات اینترنت نسل پنجم خود می‌باشد.

آلمان در اوایل سال جاری میلادی اعلام کرد که در حال تجدید نظر درباره استفاده از قطعات چینی در زیرساخت اینترنت نسل پنجم خود می‌باشد و این موضوع را بررسی خواهد کرد که آیا نیاز به تغییر قانون وجود دارد یا خیر.

در خارج از اتحادیه اروپا، بریتانیا نیز غول فناوری چین را از شبکه تلفن همراه نسل پنجم خود محروم کرده است.

در همین حال، هواوی هرگونه خطر را رد کرده و گفته است که با سیاسی کردن امنیت سایبری مخالف است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1  ×    =  6