هزینه کارمزد کارت به کارت برای هر تراکنش زیر یک میلیون تومان؛۷۲۰ تومان

بخشنامه کارمزد کارت‌ به‌ کارت در اپلیکیشن‌ های پرداختی ابلاغ شد

بانک مرکزی بخشنامه کارمزد کارت به کارت در اپلیکیشن‌ ها را برای سال ۱۴۰۲ اعلام کرد. هزینه کارمزد برای هر تراکنش زیر یک میلیون تومان ۷۲۰ تومان است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، میزان کارمزد کارت‌ به‌ کارت در اپلیکیشن‌ های پرداختی توسط بانک مرکزی ابلاغ شد.

هزینه کارمزد کاربر برای هر تراکنش زیر یک میلیون تومان؛ ۷۲۰ تومان اعلام شده است و بخشنامه اصلاح نظام کارمزد ۲۱ خردادماه عملیاتی می‌ شود.

بر اساس تصمیم بانک مرکزی با اجرای بخشنامه، بانک صادرکننده کارت، بانک پذیرنده و خود پذیرنده به ازای هر تراکنش‌ مشمول کارمزد می‌ شوند و مدل کارمزد کارت‌ به‌ کارت از طریق اپلیکیشن‌ های پرداختی که با نام هاب فناوران(شاپرک) شناخته می‌ شود، هم تغییر می‌ کند.

تا قبل از این بخشنامه، هزینه کارمزد کاربر برای تراکنش (انتقال وجه) زیر یک میلیون‌تومان ۶۰۰ تومان بود و حالا بر اساس این بخشنامه باید به ازای هر تراکنش زیر یک میلیون تومان ۷۲۰ تومان کارمزد پرداخت شود.

کاهش تعداد و مبلغ تراکنش‌ها در فروردین ۱۴۰۲

بر اساس گزارشی که بانک مرکزی از تراکنش‌ های شاپرک منتشر کرده است، در فرورین ماه امسال در مجموع سه میلیارد و ۶۹۳ میلیون تراکنش انجام شده است.

با وجود اینکه این رقم در مقایسه با اسفند ماه سال ۱۴۰۱ با کاهش ۱۳ درصدی همراه شده اما نسبت به فروردین ماه این سال، ۱۵.۵ درصد رشد کرده است.

از سوی دیگر، آمارها حاکی از آنند که مبلغ تراکنش‌ ها نیز در فروردین ماه کاهش یافته است؛ به طوری که مجموع کل تراکنش‌ ها در این ماه معادل ۸۲۱ میلیارد تومان بوده که نسبت به اسفند ماه، حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است.

با این وجود این رقم نیز در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته صعودی بوده و رشدی ۵۱ درصدی را ثبت کرده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

63  +    =  65