رشد ۷۱ درصدی تسهیلات پرداختی به شرکت های دانش بنیان

بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از بانک مرکزی، تسهیلات پرداختی به شرکت‌های دانش بنیان در فروردین امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته معادل 71.1 درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، در فروردین ماه امسال میزان تسهیلات پرداختی به شرکت‌های دانش بنیان با افزایش قابل توجهی همراه شده است.

بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از بانک مرکزی، در نخستین ماه از سالجاری بیش از 7 هزار میلیارد تومان وام بانکی در قالب 738 فقره تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان پرداخت شده است.

تسهیلات پرداختی به این شرکت‌ها در فروردین امسال در مقایسه با موقعیت مشابه خود در سال گذشته معادل 71.1 درصد افزایش داشته است.

بر اساس گزارش اکوایران، بیشترین تسهیلات طی دوره یاد شده از سوی بانک ملت و به مبلغ 1.6 پرداخت شده است. بانک تجارت و سامان نیز هرکدام با حدود هزار میلیارد تومان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

سیستم بانکی کشور در سال 1401 در مجموع میزان وام‌های پرداختی به شرکت‌های دانش بنیان را حدود 165 درصد افزایش داد، حال باید دید این روند در سالجاری به چه شکلی خواهد بود و بانک‌ها میزان تسهیلات پرداختی به این شرکت‌ها را چقدر افزایش می‌دهند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

60  ⁄  12  =