بحران در بانک‌های آمریکا هر روز وخیم‌تر می‌شود

بحران در بانک های آمریکا هر روز وخیم تر می شود به طوری که این بحران به بانک های متوسط هم رسیده و مردم سپرده های خود را بیرون می کشند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از فارس، بحران در بانک های آمریکا هر روز وخیم تر می شود و از ماه مارس که تعدادی از بانک ها ورشکسته شدند سیستم بانکی این کشور با چالش های بزرگی دست و پنجه نرم می کند.

بر اساس این گزارش، پس از گزارش های خروج سپرده ها از بانک ها که منجر به ورشکستی آنها شد ارزش سهام این بانک ها هم به شدت افت کرد.

ارزش سهام برخی از این بانک ها تا 33 درصد افت کرد که تاثیر خود را بر افت سهام دیگر بانک ها هم گذاشته است.

بانک «پک وست» فاش کرده است که ارزش سپرده های این بانک روز سه شنبه در هفته منتهی به 5 می، 10 درصد افت کرده است در حالی که این بانک 15 میلیارد دلار نقدینگی دارد 5.2 میلیارد دلار از آنها سپرده های بیمه نشده است.

این گزارش می نویسد که در سه ماهه نخست امسال سپرده های این بانک 16.9 درصد کاهش یافته است و این بانک تلاش می کند که با استراتژی جدید، فروش سرمایه، ترازنامه خود را متعادل کند.

علاوه بر سپرده ها، ارزش سهام این بانک هم در ماه جاری بیش از 40 درصد افت کرده و میزان افت سهام در یکسال گذشته به 80 درصد رسیده است.کاهش ارزش سهام این بانک یک رکورد تاریخی را هفته گذشته برجای گذاشت.

این افت بی سابقه پس از آن صورت گرفت که این بانک اعلام کرد با سرمایه گذاران و شرکای خود برای افزایش سپرده ها درحال مذاکره است و این سیگنال بزرگی به سهامداران بود تا سپرده های خود را بیرون بکشند.

بر اساس این گزارش، نگرانی از بانک های متوسط در آمریکا هر روز افزایش دارد، سرمایه گذاران نگران هستند و سهام این بانک ها هم روز به روز کاهش است.

بدبینی سهامداران به بانک ها تا حدی است که آنها به گفته رگولاتری ها مبنی بر اینکه بخش بانکی وضعیت بهتری دارد و پول سرمایه گذاران امن است، توجهی نمی کنند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

2  ×  4  =