بیمه ضمانت نامه؛ ابتکار جدید در راستای پوشش ریسک مالی

تفاهم نامه همکاری بیمه سرمد و صندوق توسعه فناوری های نوین امضا شد

تفاهم نامه همکاری بیمه ای و فناورانه بین بیمه سرمد و صندوق توسعه فناوری های نوین در راستای رفع نیازهای نرم‌افزاری و زیرساختی و امکان ایجاد شرکت نرم افزاری تخصصی مشترک توسط طرفین جهت راه اندازی پروژه های نرم افزاری مشترک در سومین روز از اینوتکس 2023 منعقد شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از صندوق توسعه فناوری های نوین؛ تفاهم نامه همکاری بین بیمه سرمد و صندوق توسعه فناوری‌های نوین با هدف استفاده از امکانات و ظرفیت های طرفین به منظور هم افزایی و ارتقا سطح همکاری های مشترک در سومین روز از نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری(INOTEX 2023) به امضای مدیران عامل این دو نهاد رسید.

این تفاهم نامه به منظور معرفی فرصت‌های و پروژه های مشترک سرمایه‌گذاری، امکان همکاری و هم افزایی گروه شرکت های نرم افزاری تخصصی صندوق با بیمه سرمد در راستای رفع نیازهای نرم‌افزاری و زیرساختی و امکان ایجاد شرکت نرم افزاری تخصصی مشترک توسط طرفین جهت راه اندازی پروژه های نرم افزاری مشترک منعقد شده است.

همچنین امکان استفاده از ظرفیت های طرفین جهت سرمایه گذاری در استارتاپ ها، شرکت های حوزه فین تک، اینشورتک و برندسازی و اخذ مجوز به عنوان شعبه پارک فناوری پردیس از مراجع ذیصلاح، راه اندازی مرکز نوآوری با ماموریت حمایت از استارت آپ های بیمه ای، راه اندازی مدل اولیه سوپر مارکت ارائه خدمات جامع مالی، همکاری جهت راه اندازی پلتفرم نئواینشورنس و همکاری جهت تعریف محصولات نوین حوزه بیمه از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

سید روح‌الله میرامینی، مدیرعامل صندوق توسعه فناوری‌های نوین در مراسم امضای این تفاهم نامه با تشریح محصولات و خدمات این فناورانه این صندوق در زیست بوم فناوری کشور گفت: این سامانه ها در راستای بهره مندی بانک ها و سایر نهادهای مالی از جمله بیمه ها برای بهره مندی بیشتر از طرفیت های مالی است.به طوری که نهادهای مالی می توانند با این محصولات شرکت های متقاضی خدمات وتسهیلات را به خوبی اعتبارسنجی و ارزیابی کنند.

وی با تاکید بر ارائه خدمات Paperless در مجموعه فرآیندهای مالی این سامانه ها افزود: اکنون با 14 بانک تفاهم‌نامه داریم که ارزیابی و اعتبارسنجی صندوق توسعه فناوری های نوین را پذیرفته‌اند.به طوری که اگر یک شرکت فناور به سیستم بانکی مراجعه می‌کند،بانک طرح متقاضی را به ما ارجاع می‌دهد و ما ضمانت و اعتبارسنجی را انجام می‌دهیم. سعی کردیم بازیگر‌های اکوسیستم فناوری را از طریق سامانه‌ها با یکدیگر متصل کنیم.

طرح های فناورانه بیمه سرمد در حوزه دانش بنیان ها

محمدمهدی بهشتی‌نژاد، مدیرعامل بیمه سرمد نیز با تاکید بر توجه ویژه این بیمه به رویکردهای دیجیتالی سازی خدمات بیمه ای گفت: هم مطرح کرد: بیمه سرمد در بین 32 شرکت بیمه ای در کشور می کوشد تا در مراحل مختلف فعالیت های خود به سمت حذف فرآیندهای فیزیکی و کاغذی گام بردارد. در این راستا نیز به فعالیت‌های فناورانه در مسائل بیمه‌ای به‌خصوص ارزیابی‌های خسارت ورود پیدا کرده است و اکنون نیز در حال اجرای تبدیل نسخه کاغذی به نسخه دیجیتال است.

بهشتی‌نژاد تصریح کرد: در حال حاضر تبدیل نسخه کاغذی به نسخه دیجیتال در دیگر شرکت‌های بیمه نیز انجام می‌شود؛ اما استفاده از هوش مصنوعی بیمه سرمد را نسبت به سایر بیمه‌ها متمایز کرده است و همین امر توانسته است تا مباحث مربوط به تقلب‌ با هوش مصنوعی را به حداقل برساند.

وی با اشاره به تفاهم نامه این بیمه با صندوق توسعه فناوری های نوین خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه به منظور بیمه ضمانت‌نامه‌های صندوق توسعه فناوری های نوین منعقد شده است و این بیمه نامه جزء رشته‌های اعتباری بیمه است. همچنین برنامه دیگر ما برای ارائه خدمات بیمه ای به حوزه دانش بنیان بیمه “فعالیت های انتهای باز” است؛ این بیمه برای محصولی است که امکان دارد به موفقیت نرسد، اما امکان بیمه آن وجود دارد.

گفتنی است دوازدهمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری(INOTEX 2023) و نخستین رویداد بین المللی تامین مالی نوآوری و فناوری(FINOTEX2023) از 19 تا 22 اردیبهشت 1402 در پارک فناوری پردیس در حال برگزاری است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

72  ⁄    =  9