رئیس کلی که سخنان سخنگویش را تکذیب می کند / حرکتی سیاسی یا واقعی؟

مجید بهزادپور در مورد گفته سخنگوی بیمه مرکزی مبنی بر مطالبات صنعت بیمه از خودروسازان اظهار داشت: برخی مطالبی که در نشست خبری امروز مطرح شد، موضوع رسمی بیمه مرکزی نبوده و به ویژه آنچه که در مورد وزارت صمت گفته شده کاملا تکذیب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از ریسک نیوز، مجید مشعلچی قائم مقام بیمه مرکزی امروز در نشستی خبری ضمن انتقاد به خودروسازها و مطالبات صنعت بیمه از خودروسازها گفت:

اولین صنعتی که بابد وزیر صمت را استیضاح کند، صنعت بیمه است.

مشعلچی گفت: به دلیل بدهکاری عظیم خودروسازها به صنعت بیمه که حدودا رقمی بالغ بر ۴۰۰۰ میلیارد تومان است ظلم بزرگی از سوی خودروسازها به صنعت بیمه و همچنین ببمه گذاران وارد می شود.

به گفته وی خودروسازها برای صنعت ببمه چالش بزرگی شده اند.

اما این گفته های قائم مقام بیمه مرکزی در حالی است که ساعاتی پیش اخباری مبنی بر توبیخ قائم مقام بیمه مرکزی در برخی رسانه ها منتشر شد.

و به دنبال این اخبار اطلاعیه ای از سوی بیمه مرکزی منتشر شد که این سخنان تکذیب شده است.

رئیس کل بیمه مرکزی  گفت: بیش از نیمی از مطالبات صنعت بیمه از خودروسازان از نوع جاری است.

مجید بهزادپور در گفت‌وگو با  فارس، در مورد گفته سخنگوی بیمه مرکزی مبنی بر مطالبات صنعت بیمه از خودروسازان اظهار داشت: برخی مطالبی که در نشست خبری امروز مطرح شد، موضوع رسمی بیمه مرکزی نبوده و به ویژه آنچه که در مورد وزارت صمت گفته شده کاملا تکذیب می‌شود.

وی گفت: موضوع طرح شده یعنی بحث مطالبات از صنعت خودروسازی مطلب جدیدی نیست و بیش از نیمی از این رقم اعلام شده ی 4 هزار میلیارد تومانی جزو مطالبات جاری صنعت بیمه از صنعت خودروسازی است که بخش عمده‌ای از آن مطالبات سررسید نشده‌ای است که مطابق با روال همه ساله در زمینه فروش بیمه‌نامه‌های شخص ثالث ناشی از فروش قسطی ایجاد می‌شود.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: مطالبات غیر جاری صنعت بیمه از خودروسازان نیز عمدتا مربوط به سال 1400 و ماقبل آن است که البته در جلساتی که با خودروسازان داریم، این مطالبات با پیگیری‌های انجام شده، در حال تسویه است.

بهزادپور در مورد مطالبات صنعت بیمه از بنیاد شهید نیز که اعلام شد، هزار میلیارد تومان است، عنوان کرد: صنعت بیمه همیشه در کنار دولت و ایثارگران عزیز است و در این مورد نگاه ما همراهی و تعامل و حمایت است.

وی افزود: از جمله قرارداد سال 1401 که بین صنعت بیمه و بنیاد شهید منعقد شد، حداکثر همکاری بین صنعت بیمه و همراهی و تعامل با قشر ایثارگران و جانبازان انجام شد.

رئیس کل بیمه مرکزی در مورد اینکه در نشست خبری اعلام شد عمده مطالبات از بنیاد شهید مربوط به سال 95 است، گفت: بخش عمده‌ای از این مطالبات مربوط به بیمه ایران است که دولت طی سال‌های گذشته رفته رفته در حال تسویه این مطالبات است و به صورت اوراق و سایر روش‌ها مطالبات را پرداخت می‌کند .

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

16  −    =  10