روند حذف و کنار گذاشتن دلار غیرقابل بازگشت است

روزنامه فرانسوی فیگارو نوشت که اکثر کشورهای جهان در حال حاضر تمایل به کنار گذاشتن دلار دارند و این روند غیرقابل بازگشت است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از فارس، در مقاله‌ای در یک روزنامه فرانسوی آمده است که اکثر کشورهای جهان در حال حاضر تمایل به کنار گذاشتن واحد پول آمریکایی یعنی دلار دارند و واشنگتن خود را به این وضعیت سوق داده است.

رنو ژرارد، تحلیلگر فرانسوی در مقاله‌ای برای روزنامه فیگارو نوشت: آمریکایی‌ها از پول خود به عنوان ابزاری برای فشار سیاسی بر سایر کشورها استفاده کردند که باعث یک جنبش جهانی برای سرنگونی دلار شد.

این تحلیلگر فرانسوی روند حذف و کنار گذاشتن دلار را «غیرقابل برگشت» توصیف کرد.

ژرارد تاکید کرد که بسیاری از کشورها می‌خواهند از دلار خلاص شوند تا در آینده از خود در برابر هوس‌های کاخ سفید محافظت کنند.

وی همچنین به برنامه‌های کشورهای بریکس برای ایجاد ارز اختصاصی به منظور تجارت و همچنین سیستم تسویه الکترونیکی بین بانکی چین که رقیب سیستم سوئیفت تحت سلطه غرب است، اشاره کرد.

این تحلیلگر فرانسوی ادامه داد: البته هنوز برای گفتن «خداحافظ دلار… سلام یوان» خیلی زود است، اما کشورهای بیشتری هستند که هر ماه می‌خواهند این کار را انجام دهند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز بارها اعلام کرده است که تحریم‌های ضد روسیه ضربه جدی به کل اقتصاد جهانی وارد کرده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  1  =  5