نگرانی بانک ها از کاهش قیمت نفت؛ احتیاط در پر کردن مخازن

قیمت نفت در مقایسه با نرخ هفتگی کاهش یافت، زیرا نگرانی ها در مورد صنعت بانکداری فروکش کرد. و ایالات متحده سیگنال داده که پر کردن مجدد ذخایر نفت خام استراتژیک این کشور بیشتر از آنچه قبلاً انتظار می رفت طول بکشد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، نفت وست تگزاس اینترمدیت پس از یک جلسه متلاطم در روز پنجشنبه که با ضرر به پایان رسید، به زیر 70 دلار در هر بشکه کاهش یافت.

با این حال، شاخص ایالات متحده در این هفته بیش از 4 درصد افزایش یافته است. علی رغم اطمینان از حمایت بیشتر مقامات، وضعیت شرکت مالایز همچنان بر بخش بانکی ایالات متحده نامشخص است.

جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی ایالات متحده، روز پنجشنبه گفت که پر کردن مجدد ذخایر نفت دولتی در سال جاری «مشکل» خواهد بود. پس از اینکه دولت بایدن در پی تهاجم مسکو به اوکراین دستور آزادسازی را صادر کرد، ذخایر حیاتی به پایینترین سطح از دهه 1980 کاهش یافته است.

نفت خام در مسیر شدیدترین افت قیمت طی سه ماهه اول خود از سال 2020 است، زمانی که همه گیری ویروس کرونا تقاضای جهانی انرژی را تشدید کرد. این رکود ناشی از رکود بالقوه ایالات متحده، جریان های قوی روسیه با وجود تحریم های غرب، و حملات به پالایشگاه ها در فرانسه بوده است.

فدرال رزرو آمریکا این هفته دوباره نرخ های بهره را افزایش داد تا تورم بسیار بالا را مهار کند، اگرچه برخی سرمایه گذاران فکر می کنند که کمپین انقباضی آن اکنون به پایان خود نزدیک شده است.

وارن پترسون، رئیس استراتژی کالا شرکت ING Groep NV، روز جمعه به تلویزیون بلومبرگ گفت: «در کوتاه‌ مدت، تراز نفت کاملاً راحت به نظر می ‌رسد و دلیل آن این است که عرضه روسیه بهتر از حد انتظار باقی مانده است».

او گفت که با این حال، بازار جهانی نفت خام باید در نیمه دوم با افزایش تقاضای چین، کاهش یابد و از قیمت ‌های بالاتر حمایت کند.

مترجم: مسعود اسکندری

منبع: https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-03-24/crude-oil-price-declines-on-bank-concerns-and-us-caution-on-stockpile-refill

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

55  +    =  62