رتبه بندی معلمان آینه دق فرهنگیان شد

کارشناس مسائل آموزشی می‌گوید: اگر چه افزایش حقوق معلمان در رتبه بندی با توجه به تورم موجود در کشور، مبلغ ناچیزی است و جوابگوی زندگی آنها نیست، شایسته است که بررسی به اعتراضات رتبه­ های صادر شده نیز در اسرع وقت انجام شود تا حداقل برخی از مشکلات این قشر زحمت کش کاهش پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از فارس بعد از کلی کش و قوس در پاییز ۱۴۰۱ بود که رتبه یک برای همه معلمان صادر شد و رتبه ­های واقعی منوط به ارزیابی ارزیابان و هیأت ممیزه و بررسی مستندات معلمان شد، در اسفند ماه ۱۴۰۱ بیشتر احکام قطعی برای معلمان صادر شد و مقرر شد که حقوق اسفند ماه با احکام جدید پرداخت و معوقه آن نیز از ابتدای سال ۱۴۰۰ واریز شود، درحالی که بسیاری از معلمان از رتبه واقعی خود راضی نبوده و اعتراض داشتند، همه منتظر دریافت حقوق اسفندماه با احکام واقعی صادر شده و پرداخت معوقات یک سال آن بودند.

کارشناس مسائل آموزشی در این رابطه به خبرنگار فارس می‌گوید: طبق روال سنوات گذشته حقوق تا ۲۰ اسفند واریز می­‌شد ولی سال گذشته تا ۲۹ اسفند ماه هنوز واریزی حقوق فرهنگیان انجام نشده بود و همه منتظر پرداخت حقوق با احکام واقعی رتبه بندی بودند. در خبرها اعلام شد که به علت ناهماهنگی وزارت آموزش و پرورش با سازمان برنامه و بودجه، حقوق به صورت علی­الحساب واریز می شود.

حسین معافی افزود: عصر روز ۲۹ اسفند مبلغ ناچیزی که معادل نصف حقوق ماه­‌های قبل بود به حساب معلمان واریز شد، بعد اعلام شد که خطای سیستمی باعت این مشکل شده و اصلاح می­‌گردد. با پیگیری معلمان از طریق نمایندگان مجلس و وزارتخانه آموزش و پرورش مقرر شد که این موضوع پیگیری شود.

وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه مشکل مالی را مطرح کرد و اظهار داشت که پرداخت حدود ۳۶ همت از ۳۸ همت مصوب مجلس بابت رتبه بندی معلمان در سال قبل را انجام داده و پرداخت های بعدی را نخواهد داشت.

کارشناس مسائل آموزشی گفت:‌ رئیس جمهوری در ۲۹ اسفند دستور پیگیری موضوع پرداختی بر اساس احکام قطعی رتبه بندی معلمان در اسرع وقت را به معاون اول خود اعلام کردند و برخورد با مقصرین این رویداد را خواستار شدند، وزیر آموزش و پرورش نیز پیگیری‌های لازم را برای پرداخت شدن کامل حقوق اسفند برابر احکام قبلی را انجام دادند و باعث شد که صبح اول فروردین۱۴۰۲ مابقی حقوق ها واریز گردد، بنابراین حقوق اسفند بر اساس احکام قبلی و با رتبه یک برای همه فرهنگیان پرداخت شد و احکامی جدیدی که بر اساس رتبه های واقعی صادر شده بود پرداخت نگردید.

معافی ادامه داد: امید است که با پیگیری‌های رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش، در اولین فرصت در سال جدید، رتبه بندی معلمان که سالها در بوق و کَرنا شده و بارها و بارها شأن و مقام معلم را زیر سوال برده و باعث رنجش خاطر فرهنگیان عزیز شده به سرانجام برسد و احکام جدید با رتبه های واقعی و با پرداخت معوقات آن از مهر ۱۴۰۰ پرداخت شود.

وی بیان کرد: سایر کارمندان دولت بدون هیچ دغدغه‌­ای افزایش حقوقی تحت عنوان فوق­ العاده ویژه را دریافت کردند ولی معلمان را به بهانه اجرای رتبه بندی از دریافت فوق­العاده ویژه معاف کردند و حتی نیروهای اداری و خدماتی آموزش و پرورش نیز که شامل رتبه بندی نمی شوند از آن محروم ساختند.

این کارشناس گفت:اگر چه افزایش حقوق معلمان در رتبه بندی با توجه به تورم موجود در کشور، مبلغ ناچیزی است و جوابگوی زندگی آنها نیست، شایسته است که بررسی به اعتراضات رتبه­ های صادر شده نیز در اسرع وقت انجام شود تا حداقل برخی از مشکلات این قشر زحمت کش کاهش پیدا کند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

91  −  83  =