بازگشت طلا به بالای مرز ۲ هزاردلاری!

طلا برای هفته، افزایش ۰.۵ درصدی را نشان داد که برای چهارمین هفته متوالی افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از اقتصاد نیوز معاملات آتی طلا چهارمین افزایش هفتگی متوالی را ثبت کرد و در محدوده هدف کلیدی ۲هزار دلار قرار گرفت.
طلا در ۲۴ ساعت گذشته به ۲هزار دلار در هر اونس بازگشت. دیروز شاخص دلار نیز پس از چند هفته سقوط به تغییر مسیر داد. با این حال با وجود افزایش ارزش دلار، فرار سرمایه گذاران به سمت پناهگاه‌های امن، به ویژه طلا، همچنان مشهود بود. در روز‌های اخیر دویچه بانک آلمان (ETR:DBKGn) به جدیدترین نام بزرگی تبدیل شد که در بحران بانکی آمریکا به اروپا گرفتار شد.

با وجود اینکه یکی از مقامات ارشد فدرال رزرو در روز جمعه گفت که ممکن است تنها یک افزایش نرخ دیگر سود در آمریکا در چرخه صعود فعلی وجود داشته باشد، نگرانی‌های افزایش یافته درباره تورم نیز موجب استقبال بیشتر نسبت به طلا شد.
طلا برای تحویل در آوریل در کامکس نیویورک به ۱۹۸۳.۸۰ دلار در هر اونس رسید که ۱۲.۱۰ دلار یا ۰.۶ درصد در روز کاهش یافت. شاخص قرارداد آتی طلا به بالاترین سطح جلسه ۲۰۰۶ دلار رسید. برای هفته، افزایش ۰.۵ درصدی را نشان داد که برای چهارمین هفته متوالی افزایش یافت.

قیمت لحظه‌ای طلا که برخی معامله گران با دقت بیشتری نسبت به معاملات آتی دنبال می‌کنند، به ۱۹۷۷.۲۲ دلار رسید که ۱۶.۷۴ دلار یا ۰.۸ درصد کاهش داشت. طلای نقطه‌ای به بالاترین قیمت در جلسه ۲۰۰۲.۹۷ دلار رسید.

کاهش قیمت بیت کوین

افزایش ۱۷.۵ درصدی بیت کوین (BTC) بین ۱۶ تا ۲۲ مارس، معامله گران گزینه‌هایی را که روی سطوح قیمتی زیر ۲۶ هزار دلار شرط بندی می‌کردند، شگفت زده کرد. این حرکت ناشی از سرمایه گذارانی بود که به دنبال حمایت در برابر تورم مداوم و بحران بانکی مداوم بودند.
گاو‌های بیت کوین بین آوریل ۲۰۲۰ و آوریل ۲۰۲۲ به تأثیرات منفی نرخ‌های بهره نزدیک به صفر توجه زیادی داشته اند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

7  ×    =  56