رشد ۱/۶ درصدی تعداد تراکنش های شتاب در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی از ثبت ۲۰۹ میلیون تراکنش خرید شاپرکی و همچنین رشد 1/6 درصدی تعداد تراکنش‌های شتاب در روز ۲۷ اسفند ماه ۱۴۰۱ در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مهران محرمیان، معاون فناوری های نوین بانک مرکزی در شبکه اجتماعی خود نوشت: این میزان تراکنش روی کارتخوان‌های فروشگاهی، درگاه‌های خرید اینترنتی ثبت شده است.

وی اعلام کرد: تعداد تراکنش‌های شتاب در روز ۲۷ اسفند ماه ۱۴۰۱ به رکود ۳۰۵ میلیون تراکنش رسید که در مقایسه با سال گذشته ۱.۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.

در روزهای پایانی سال، با وجود اینکه معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی خبر از افزایش میزان تراکنش‌های خرید می‌دهد، در بعضی از ساعت‌های روز تراکنش‌ها با اختلال مواجه می‌شد.

همچنین در روزهای پایانی سال برخی از بانک‌ها برای انتقال وجه با اختلال مواجه بودند با این وجود در این دوره زمانی رکورد تراکنش‌های بانکی زده شد.

سالانه در روزهای پایانی سال رکورد تراکنش‌های بانکی ثبت می‌شود و طی سال‌های گذشته این رکورد افزایش یافته است.

محرمیان اعلام کرد: بیشترین تعداد تراکنش روزانه سایر سامانه‌های ملی پرداخت در روزهای پایانی سال نیز برای ساتنا بیش از ۶۰۰ هزار تراکنش در پایا به بیش از ۱۲ میلیون تراکنش و در چک نیز به بیش از یک میلیون تراکنش رسید.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

80  +    =  89