بازگشت شاخص بورس به ارتفاع ۱.۹ میلیون واحد پس از ۲ سال و نیم

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۸۳هزار واحدی روبرو شد و پس از ۲ سال و نیم دوری، به ارتفاع ۱.۹ میلیون واحد بازگشت.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از 18میلیارد و 12میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 12هزار و 305میلیارد تومان در بیش از 618هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 84هزار و 770واحدی در ارتفاع یک میلیون و 905هزار و 758واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فاس و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های کارخانجات تولیدی شهید قندی، فیبر ایران و تامین ماسه ریخته‌گری افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 7میلیارد و 475میلیون ورقه به ارزش 47هزار و 245میلیارد تومان در 308هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 806واحد رشد کرد و در ارتفاع 23هزار و 890واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای پلیمر آریا ساسول، سنگ آهن گهر زمین و بیمه پاسارگاد شد و در مقابل شرکت‌های توکاریل و مبین وان کیش بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

4  ×  2  =