استیبل کوین USDC به ارزش ۱ دلاری خود بازگشت

اتفاقات و اخباری که دیشب رخ داد، موجب بازگشت قیمت USDC به میخ ۱ دلاری خود شده است. این استیبل کوین در جریان ورشکستگی بانک سیلیکون ولی با ریزش تا ۸۰ سنت، دی‌پگ شده بود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از کوین تلگراف، جرمی آلر (Jeremy Allaire) مدیرعامل سیرکل، دیروز در توییتی اعلام کرد که ۱۰۰٪ ذخایر USDC در امنیت کامل به سر می‌برند. اشاره آلر به تصمیم دیروز دولت آمریکا مبنی بر تخصیص یک صندوق ۲۵ میلیارد دلاری برای پرداخت بدهی‌های کاربران در ۲ بانک سیلیکون ولی و سیگنچر است.

همان‌طور که قبل‌تر اشاره کردیم، حدود ۳.۳ میلیارد دلار از پشتوانه USDC در بانک سیلیکون ولی قرار داشت. جرومی آلر در ادامه افزوده است که از امروز قابلیت برداشت سپرده‌های خود از سیلیکون ولی با کمک دولت آمریکا فراهم می‌شود و شرکت سیرکل قصد دارد این وجوه را به نیویورک ملون (BNY Mellon) منتقل کند.

اعلام این اخبار کافی بود تا قیمت USDC تقریبا به ۱ دلار بازگردد. نمودار زیر تایم فریم ۱ ساعته این استیبل کوین را نشان می‌دهد.

همزمان با وقوع این اتفاقات مثبت، صرافی کوین‌بیس نیز کلیه خدماتی که در رابطه با USDC به حالت تعلیق درآمده بود (مانند سیستم تبدیل خودکار) را به حالت عادی بازگرداند و به نظر می‌رسد حواشی پیرامون USDC و سیرکل با این حوادث به پایان رسیده باشد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  4  =  1