افت سکه از ناحیه درهم

روز چهارشنبه قیمت سکه نزدیک به یک میلیون تومان از ارزش خود را از دست داد. به باور بیشتر فعالان، عامل اصلی نزول قیمت سکه، افزایش فشار فروش در بازار حواله درهم بود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از اکوایران، میزان فروش‌ها در بازار سکه بیشتر شده است؛ عاملی که این قیمت سکه را به مرز 30 میلیون تومان نزدیک‌تر کرده است.

برخی از فعالان باور دارند در صورت ادامه قدرت‌نمایی فروشندگان ممکن است در روز جاری، قیمت سکه به کانال 29 میلیون تومانی عقب‌نشینی کند. فلز گرانبهای داخلی در روز چهارشنبه نزدیک به یک میلیون تومان از ارزش خود را از دست داده بود.

به باور بیشتر فعالان، عامل اصلی نزول قیمت سکه، افزایش فشار فروش در بازار حواله درهم بود. درهم امارات روز چهارشنبه تا نزدیک مرز 15 هزار تومانی عقب‌نشینی کرد. افت قیمت درهم، این احتمال را در ذهن سکه‌بازان برجسته کرد که دلار نیز به زودی افت بیشتری را تجربه خواهد کرد.

هراس از افت دلار که به دنبال کاهش درهم ایجاد شده بود، سکه‌بازان را در نیز موقعیت فروش قرار داد. در این سناریو می‌توان حدس زد که در روز جاری نیز برای سکه‌بازان مرز 15 هزار تومانی درهم اهمیت فوق‌العاده‌ای داشته باشد. در صورتی که درهم به زیر مرز 15 هزار تومان برود، سکه‌بازان نیز ممکن است فلز گرانبهای داخلی را بالای مرز 30 میلیون تومانی نخرند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

5  +  1  =