مسمومیت دانش آموزان ۷ مدرسه در اردبیل + جزئیات

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در ارتباط با مسمومیت دانش‌آموزان ۷ مدرسه دخترانه اردبیل گفت: نخستین تماس تلفنی با اورژانس ۱۱۵ از مدرسه در ساعت ۱۰:۰۱ دقیقه بود ‌که گزارش مسمومیت ۷ مدرسه دخترانه اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از تسنیم علی محمدیان اردی در ارتباط با مسمومیت دانش‌آموزان ۷ مدرسه دخترانه اردبیل اظهار کرد: نخستین تماس تلفنی با اورژانس ۱۱۵ از مدرسه در ساعت ۱۰: ۰۱ دقیقه بود ‌که گزارش مسمومیت ۷ مدرسه دخترانه اعلام شد.

وی ضمن اشاره به جزییات موضوع نیز گفت: در این مدارس متأسفانه دانش‌آموزان بوی گاز یا مشابه آن را احساس کرده و با علایم مشکوک تنفسی به متولیان آموزشی شکایت خود را ارائه کرده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل خاطرنشان کرد: سریعاً با ورود دانشگاه علوم پزشکی و نیز با به‌کارگیری همه امکانات اورژانسی و شهرستان‌های اطراف و با به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌ها اعم از یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۲۰ دستگاه آموزشی و ۳ دستگاه موتورولانس در عرض ۲ ساعت ۱۰۸ دانش‌آموز به مراکز درمانی مراجعه کردند و ۵۰ درصد دانش‌آموزان نیز در بیمارستان امام تحت معالجه قرار گرفته‌اند و دانش‌آموزان یک مدرسه هم در حال انتقال به بیمارستان هستند.

محمدیان‌اردی اظهار کرد: وضعیت عمومی این دانش‌آموزان مساعد است و بررسی وضعیت دانش‌آموزان نیز در حال انجام است که وضعیت تنفسی رو به بهبود است.

اولیای دانش‌آموزان خونسردی خود را حفظ کنند

علی محبوبی‌پور مدیرکل امور امنیتی و انتظامی استانداری اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهارکرد: در طول چندین روز گذشته توطئه‌هایی توسط معاندان نظام در کشور ما در حال وقوع است که به ویژه دانش‌آموزان ما را درگیر کرده‌اند. این توطئه در چندین استان و امروز در تهران، اردبیل و چندین مدرسه رخ داده که ناشی از بوی گاز بوده است.

مدیرکل امور امنیتی و انتظامی استانداری اردبیل ضمن اشاره به جزییات موضوع نیز خاطرنشان کرد: طبق گزارش اعلام شده امروز در ۷ مدرسه دخترانه اردبیل نارسایی تنفسی دانش‌آموزان اعلام شده که تا این ساعت ۱۰۸ نفر در بیمارستان‌های استان بستری و تحت مداوا قرار گرفتند.

وی بیان کرد: انتظار ما این است تا اولیای دانش‌آموزان خونسردی خود را حفظ کنند و تقاضای ما این است که همکاری لازم را تا زمان اتمام بررسی برای کشف موضوع داشته باشند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

60  −    =  59