پادشاه رمزارزها مرز ۲۴ هزار دلار را رد کرد/ ادامه روند روبه رشد بیت کوین در سال ۲۰۲۳

بیت کوین در ادامه‌ روند روبه‌رشد، به‌طور موقتی به قیمت ۲۴٬۰۰۰ دلار دست پیدا کرد تا سرمایه‌گذاران صنعت کریپتو ماه جدید میلادی را با لبخند شروع کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بیت کوین به‌طور موقتی به قیمت بالای ۲۴٬۰۰۰ دلار دست پیدا کرد تا روند خوب این رمزارز در سال ۲۰۲۳ همچنان ادامه پیدا کند.

رشد قیمت بیت کوین در حالی اتفاق می‌افتد که یک روز قبل بانک مرکزی ایالات متحده (موسوم‌به فدرال رزرو) نرخ بهره‌ی معیار را به‌میزان یک‌چهارم درصد افزایش داد.

جروم پاول، رئیس هیئت‌مدیره‌ی فدرال رزرو، می‌گوید پروسه‌ی کاهنده‌ی تورم شروع شده است.

این گفته باعث شد سرمایه‌گذارانی که روی کاهش تورم شرط‌بندی کرده‌اند آسوده‌خاطر شوند و ریسک بیشتری بپذیرند.

بالاترین قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت اخیر ۲۴٬۲۴۹ دلار بود، با این‌حال در لحظه‌ی نوشته شدن این مقاله، رمزارز محبوب با قیمت ۲۳٬۸۲۴ دلار معامله می‌شود.

رکورد ۲۴٬۲۴۹ دلاری بیت کوین از تاریخ ۱۷ آگوست ۲۰۲۲ (۵ شهریور ۱۴۰۱) تاکنون ثبت نشده بود.

افزایش قیمت صرفا برای بیت کوین رخ نداده و همزمان قیمت سهام شماری از شرکت‌ها افزایش یافته است.

در ۲۴ ساعت اخیر بهترین عملکرد روزانه‌ی متا در یک دهه‌ی اخیر ثبت شد و این شرکت توانست ۱۰۰ میلیارد دلار به ارزش بازار خود اضافه کند.

بررسی‌های CNBC نشان می‌دهد بازدهی وزارت خزانه‌داری آمریکا و شاخص دلار آمریکا افت کرده است تا افراد بیشتری به سمت کریپتو کشانده شوند.

ارزش بیت کوین از آغاز سال جاری میلادی تاکنون بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته است تا بخشی از افت شدید قیمت این رمزارز در سال ۲۰۲۲ جبران شود.

شماری از تحلیلگران می‌گویند با وجود افزایش قیمت بیت کوین، صنعت کریپتو هنوز آماده‌ی رشد انفجاری نیست و احتمالا قیمت‌ها بار دیگر به حالت قبل برمی‌گردد.

 

منبع: cnbc

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

84  −  83  =