کاربر ایرانی با عرض پوزش اپلیکیشن مورد نظر یافت نشد/ حذف ۶ اپلیکیشن ایرانی از پلی استور

گوگل شش اپلیکیشن ایرانی را از روی پلی استور حذف کرد. اسنپ، تپسی، سروش پلاس، آی‌گپ، بله و روبیکا 6 اپلیکیشنی هستند که از روی پلی‌استور حذف شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، تعدادی از کاربران اعلام کرده اند اپلیکیشن هایی مانند اسنپ، تپسی، پیام رسان های ایرانی سروش، بله، روبیکا و آی گپ از گوگل پلی حذف شده اند و بررسی ها نشان می دهد که نه تنها خود اپلیکیشن ها از گوگل پلی حذف شده اند بلکه به طور کلی اکانت متعلق به این شرکت ها هم از گوگل پلی حذف شده است.

دیجیاتو می‌گوید، آنها ایمیل مبنی بر حذف شدن این اپلیکیشن بخاطر تحریم‌ها دریافت کرده‌اند. در حال حاضر کاربران نمی‌توانند این اپلیکیشن‌ها را از گوگل پلی دانلود و یا آپدیت کنند.

پیگیری‌ها از این تیم‌ها برای چرایی حذف شدن اکانت آنها از گوگل پلی تا این لحظه به این موضوع رسیده که دلیل این ماجرا «تحریم‌ها» اعلام شده است.

این موضوع زمانی عجیب می‌شود که طی ماه‌های اخیر تحریم‌های فناوری زیادی نسبت به کاربران و کسب و کارهای آنلاین ایرانی برداشته شده بود اما حالا بار دیگر به نظر می‌رسد که خود گوگل دست به حذف یک سری از اپلیکیشن‌های ایرانی زده است.

پیش از این نیز گوگل پلی چندین بار اپلیکیشن‌های ایرانی را تحریم کرده بود و آنها را از سرویس گوگل پلی پاک کرده بود.

این موضوع اما سال‌هاست که رخ نداده و حالا دوباره در اقدامی مجدد، 6 اپلیکیشن ایرانی از گوگل پلی حذف شده‌اند.

این احتمال نیز وجود دارد که تعداد اپ‌های حذف شده از دیروز بیشتر از 6 عدد باشد.

در بین اپلیکیشن‌های حذف شده نام چهار پیام رسان بومی و دو اپلیکیشن مختص سامانه‌های حمل و نقل هوشمند به چشم می‌خورد.

ناگفته نماند خود پلتفرم گوگل پلی نزدیک به دو ماه است که فیلتر شده و هنوز هیچ توضیح رسمی و دقیقی درباره چرایی فیلترینگ این پلتفرم ارائه نشده است.

 

منبع: دیجیاتو

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1  +  9  =