تصویب افزایش سرمایه ۵ هزارمیلیارد ریالی به‌پرداخت ملت

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت «به‌پرداخت ملت» با حضور 93.42 درصد از سهامداران این شرکت برگزار شد. در این مراسم افزایش سرمایه 5 هزارمیلیارد ریالی این شرکت به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از روابط عمومی به پرداخت ملت، مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت «به‌پرداخت ملت» با حضور 93.42 درصد از سهامداران این شرکت برگزار شد.

در این مجمع که به ریاست داریوش روحی، معاون مالي و پشتيباني هلدينگ «فناوران هوشمند بهسازان فردا» برگزار شد، افزایش سرمایه 5هزارمیلیارد ریالی شرکت به پرداخت ملت از محل سود انباشته، به اتفاق آرای سهامداران به تصویب رسید.

شهریار خلیلی، مدیرعامل شرکت به‌پرداخت ملت در تشریح طرح افزایش سرمایه اظهار داشت: ما چهار هدف عمده را از انجام افزایش سرمایه دنبال می‌کنیم که توسعه و افزایش تعداد دستگاه‌های پوز فروشگاهی با نصب 150هزار پایانه جدید و نوسازی 100 هزار پایانه از جمله آن‌هاست.

وی افزود: یکی دیگر از اهداف افزایش سرمایه، افزایش توان مالی شرکت و دستیابی به جایگاه مناسب در مقایسه با شرکت‌ها و توسعه برنامه های عملیاتی شرکت است.

خلیلی هدف سوم افزایش سرمایه را استفاده از مزایای معافیت مالیاتی موضوع بند «ف» تبصره 2 قانون بودجه سال 1401 عنوان کرد و ادامه داد: همچنین در این اقدام، توجه به سیاست‌های کلان شرکت درخصوص افزایش کسب درآمد و توانایی انجام امور جاری را در نظر داشته‌ایم.

وی افزود: ما به پشتوانه برنامه‌ها و سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده، طی ماه گذشته روند صعودی در افزایش سهم بازار داشتیم، البته هم‌اکنون نیز به لحاظ مبلغی با 20.5 درصد سهم بازار، در جایگاه نخست هستیم.

مدیرعامل به پرداخت ملت با اشاره به سهم 50 درصدی به‌پرداخت ملت از تعداد و سهم بالای 51 درصدی از مبلغ تراکنش‌های موبایلی، ادامه داد: در تعداد تراکنش‌های اینترنتی و درگاه‌های پرداخت نیز بیش از 21 درصد سهم بازار و از لحاظ مبلغ تراکنش‌ها نیز این سهم بیش از 33 درصد است و تا پایان سال با توافقاتی که با مشتریان بزرگ انجام دادیم، جهش بزرگی را در این زمینه شاهد خواهیم بود.

وی در زمینه سهم بازار شرکت به‌پرداخت از کارتخوان‌های فروشگاهی نیز گفت: در این بازار نیز کارتخوان های شرکت به پرداخت ملت ، سهم 18.5 درصدی از تعداد وسهم 18.26 درصدی از مبلغ را به خود اختصاص داده است و دستگاه‌های جدیدی را نیز برای تزریق به بازار در نظر گرفتیم که بیش از 60 درصد آن‌ها تحویل داده شده است .

وی در ادامه با بیان شاخص های برتر شرکت به‌پرداخت ملت در مهرماه 1401، اعلام کرد: علاوه بر کسب رتبه نخست سرانه تعداد تراکنش در بین شرکت های پرداخت با 684 تراکنش، این شرکت دارای بیشترین مقدار شاخص اثربخشی کارتخوان فروشگاهی فعال سیستمی در بین رقبا ی اصلی است .

خلیلی افزود: از سوی دیگر، به‌پرداخت ملت بیشترین سهم از تعداد تراکنش‌های سرویس پرداخت قبض و خرید شارژ با کسب سهم 30.57 درصد را دارد،این شرکت همچنین دارای بیشترین سهم از مبلغ تراکنش‌های سرویس خرید با کسب سهم 20.47 درصد و مبلغ سرویس پرداخت قبض و شارژ با کسب سهم 15.22 درصد است.

گفتنی است؛ در این مجمع همچنین گزارش هیأت‌مدیره و اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی شرکت درخصوص افزایش سرمایه قرائت شد و اصلاح ماده 5 اساسنامه در موضوع سرمایه شرکت، اصلاح ماده 48 اساسنامه درباره تغییر سال مالی شرکت واصلاح ماده 19 اساسنامه درخصوص شرایط حضور سهامدار در مجمع ، بر اساس دستورالعمل سازمان بورس و اوراق بهادار ، به اتفاق آراء از طرف سهامداران تصویب گردید .

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

90  ⁄    =  9