همه چیز درباره سایبر کارت گردشگری

اگر شما خواهان انجام خریدهای اینترنتی هستید اما احساس امنیت کافی در فضای مجازی نمی کنید بانک گردشگری سایبر کارت را به شما معرفی می کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ،این نوع کارت ها که از نوع کارت های پیش پرداخته است، موجودیت فیزیکی نداشته و به صورت فیزیکی صادر نمی شوند و تنها با در اختیار داشتن یک شماره 16 رقمی به عنوان شماره کارت سایبر، رمز دوم، کد اعتبار سنجی (CVV2) و تاریخ انقضا می توانید از تمامی پایانه های مجازی مانند اینترنت، تلفن و موبایل استفاده نموده و خرید اینترنتی انجام دهید. این کارت برای افزایش امنیت اطلاعات کارت اصلی شما که متصل به سپرده بانکی شماست، صادر می شود.

خدمات سایبر کارت چیست؟

با دریافت سایبر کارت می توانید از خدمات زیر بهره مند گردید:

امکان خرید کالا و خدمات از کلیه درگاه های اینترنتی برای شما وجود دارد.

در تمام طول شبانه‌روز می‌توانید صورتحساب و موجودی خود را دریافت کنید.

امکان مسدود کردن کارت برای شما فراهم شده است.

امکان پرداخت کلیه قبوض شهری برای شما فراهم شده است.

از امکان شارژ سایبر کارت با استفاده از کارت اصلی خود و تغییر رمز برخوردارید.

نحوه دریافت سایبر کارت چگونه است؟

شما می توانید در صورت داشتن کارت نقدی به درگاه پرداخت بانک گردشگری مراجعه نموده و با انجام مراحل زیر اقدام به تهیه و خرید سایبر کارت نمایید.

  1. ابتدا به صفحه درگاه پرداخت اینترنتی بانک گردشگری به آدرس https://epayment.tourism-bank.com مراجعه نمایید.
  2. در صفحه درگاه پرداخت اینترنتی بانک گردشگری و با کلیک کردن بر روی گزینه ” صدور کارت مجازی” وارد صفحه “خرید کارت مجازی” شوید.
  3. سپس اطلاعات کارت نقدی گردشگری (شماره کارت، تاریخ انقضا، رمز دوم و CVV2 ) را در بخش اطلاعات کارت ثبت کنید.
  4. آدرس پست الکترونیکی، مبلغ موردنظر برای شارژ کارت و همچنین “انتخاب و ثبت رمز دوم اینترنتی” را در بخش “اطلاعات کارت درخواستی” ثبت کنید.

پس از انجام مراحل فوق، کارت به صورت آنی صادر شده و به میزان درخواستی شارژ گردیده است. برای استفاده های آتی تنها نیاز است که این کارت شارژ گردد. شارژ آن نیز از طریق درگاه اینترنتی بانک گردشگری، انتقال به کارت فوق از طریق کارت گردشگری یا کارت سایر بانک های عضو شتاب امکان پذیر است.

شایان ذکر است کهکارت های پیش پرداخت مانند دیگر کارت‌های بانکی و کارت‌های اعتباری قطعه‌ای کوچک از جنس پلاستیک می‌باشد که شما می توانید به جای پول نقد همراه خود داشته باشید. کارت های پیش پرداخت به عنوان کارت‌های روزانه نیز نامیده می‌شوند.

این نوع کارت‌ها، مانند کارت اعتباری نیستند که شما ابتدا با آن خرید کنید و سپس پرداخت کنید، بلکه باید ابتدا کارت های پیش پرداخت را شارژ کنید و سپس با آن خرید کنید.

از آنجا که کارت های پیش پرداخت، به صورت اعتباری شارژ نمی‌شود، در صورتی که با آن از فروشگاه‌های آنلاین خرید کنید و به طور اتفاقی مورد حمله‌ی کلاهبردارها قرار بگیرید، تنها موجودی کارت شما و نه کل اعتبار کارت، ممکن است برداشت شود و این یک مزیت کارت های پیش پرداخت نسبت به کارت‌های اعتباری می‌باشد.

عملکرد کارت های پیش پرداخت چگونه است؟

کارت های پیش پرداخت به گونه‌ای است که شما باید پس از خرید آن تصمیم بگیرید که به چه میزان آن را شارژ کنید. معمولا یک حد ماکزیممی دارد که شما می‌توانید به آن اندازه کارت خود را شارژ کنید.

برای شارژ کارت های پیش پرداخت از چند روش می‌توانید اقدام کنید. به طور مثال برخی از فروشگاه‌ها هستند که کارت را برای شما شارژ می‌کنند، یا اینکه با مراجعه به اداره‌ی پست می‌توانید کارت پیش پرداخت خود را شارژ کنید. به علاوه از طریق تلفن می‌توانید به صورت آنلاین آن را شارژ کنید.

کارت های پیش پرداخت برای شارژ شدن باید به حساب بانکی شما وصل بشود. به این معنا که شما می‌توانید از طریق موجودی حساب خود آن را شارژ نمائید.

همه‌ی کارت های پیش پرداخت به حساب بانکی شما متصل می‌شوند و دارای لوگوی ویزا یا مسترکارت می‌باشند و شما می‌توانید در هر کجا که این کارت‌ها را می‌پذیرند، با استفاده از کارت های پیش پرداخت خرید کنید. برای خرید با استفاده از کارت های پیش پرداخت از یک رمز استفاده می‌شود. با وارد کردن رمز کارت، مقدار مورد نظر از شارژ کارت شما کسر خواهد شد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  8  =  24