گلایه زارع پور از عدم اتصال بانک ها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات از متصل نشدن شبکه بانکی کشور به غیر از بانک مرکزی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند گله کرد و تاکید کرد براساس قانون بودجه امسال کلیه بانک‌های دولتی باید خدمات بانکداری الکترونیکی خود را از طریق پنجره ملی خدمات هوشمند دولت ارائه دهند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با انتشار پستی در کانال خود در یکی از پیام‌رسان‌های بومی نوشت: بانک مرکزی چند وقتی است به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده است و خدماتی تجمیعی و فرابانکی را به عموم مردم از این طریق ارائه می‌کند.

وی افزود: این خدمات مجموعه‌ای از استعلام‌هاست که شامل استعلام و نمایش حساب‌های یک شخص در بانک‌های کشور، استعلام و نمایش چک‌های برگشتی که رفع سوءاثر نشده است، استعلام و نمایش حساب‌هایی که بابت چک برگشتی مسدود شده باشد و همچنین استعلام و نمایش تسهیلاتی که هر فرد از شبکه بانکی دریافت کرده است.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: بر اساس بند و تبصره هفت قانون بودجه امسال، کلیه بانک‌های دولتی نیز باید خدمات بانکداری الکترونیک خود را به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل کنند که متاسفانه تاکنون هیچ کدام از این بانک‌ها به تکلیف قانونی خود عمل نکرده‌اند.

وی اعلام کرد: امیدوارم در اسرع وقت مدیران عامل بانک‌های مشمول زمینه اجرای این تکلیف قانونی را فراهم آورند تا خدمات آن‌ها نیز در کنار سایر خدمات دولتی از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند برای عموم مردم فراهم شود.

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

32  −    =  29