یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار؛ خسارت یک ساعت قطعی اینترنت

بسته حمایتی جبران خسارات قطعی اینترنت ابلاغ خواهد شد

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز با بیان اینکه کسب‌و‌کارهای بزرگ به دلیل قطعی اینترنت دچار آسیب شده‌اند، تصریح کرد: بر اساس سهم حوزه آی‌تی در جی‌دی‌پی کشور، هر ساعت قطعی اینترنت یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار به اقتصاد خسارت وارد می‌کند. در همین حال وزیر اقتصاد گفته که دولت خواستار بازگشت آرامش وضعیت اقتصادی است تا لطمات وارد شده به بخش‌های مختلف جبران شود، به همین دلیل بسته‌های حمایتی از فعالان اقتصادی تهیه شده که در صورت تأیید از سوی مراجع ذی صلاح اجرایی خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از ایرنا، سید احسان خاندوزی در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به ناامنی‌های اجتماعی هفته‌های گذشته گفت: خسارت وارد شده به بخش‌های اقتصادی باید به رسمیت شناخته شوند زیرا امنیت کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری، شاخص‌های مختلف اقتصادی و معیشت مردم شامل فعالان بخش حقیقی اقتصاد، تجار و اصناف را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی عنوان کرد: دولت خواستار بازگشت آرامش وضعیت اقتصادی است تا خسارت وارد شده به بخش‌های مختلف جبران شود، به همین دلیل بسته‌های حمایتی از فعالان اقتصادی تهیه شده که در صورت تأیید از سوی مراجع ذی صلاح اجرایی خواهد شد.

خاندوزی تاکید کرد: امنیت کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری مورد تفاهم دولت و بخش خصوصی است. او تصریح کرد که به‌دنبال بازگشت آرامش و امنیت به این بخش هستیم.

آسیب به کسب وکارها با محدودیت در اینترنت

در این نشست حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز با بیان اینکه کسب‌و‌کارهای بزرگ به دلیل قطعی اینترنت دچار آسیب شده‌اند، تصریح کرد: بر اساس سهم حوزه آی‌تی در جی‌دی‌پی کشور، هر ساعت قطعی اینترنت یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار به اقتصاد خسارت وارد می‌کند.

ا‌و با اشاره به اینکه فیلترینگ استفاده از وی‌پی‌ان را ۳۰ درصدی افزایش داده است، خاطرنشان کرد: نه تنها کسب‌وکارهای کوچک بلکه فعالیت‌های بزرگ با محدودیت اینترنت آسیب دیده‌اند زیرا نمی‌توان تجار خارجی را مجبور به استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی کرد.

سلاح ورزی تاکید کرد که معیشت حدود ۹ میلیون نفر از جمعیت کشور که محصولات خود را به صورت آنلاین عرضه می‌کردند، دچار خطر شده و ادامه این شرایط مهاجرت نخبگان و استارتاپ‌ها را افزایش و سرمایه گذاری را کاهش می‌دهد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  4  =  1