احیای نام مدارس دارالفنون توسط بانک پاسارگاد

آغاز از شهر دزفول

دارالفنون” نام مؤسسه‌ای است که در سال ۱۲۳۰ خورشیدی (۱۸۵۱ میلادی) به ابتکار میرزا تقی‌خان امیرکبیر برای آموزش علوم و فنون جدید در تهران تأسیس شد و آن را نخستین دانشگاه تاریخ مدرن ایران می‌دانند، که با ابتکار مدیرعامل بانک پاسارگاد به‌منظور احیای این نام ارزشمند، هم‌راستا با اهداف مسئولیت‌های اجتماعی این بانک در نقاط مختلف کشور عزیزمان مدارسی با این نام بنا خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ،بانک پاسارگاد با افتتاح مدرسه 12 کلاسه دارالفنون در منطقه مهرشهر شهرستان دزفول، برگ زرینی از مسئولیت‌های اجتماعی خود را در این شهر رقم زد.

آیین افتتاح مدرسه دارالفنون شهر دزفول در روز چهارشنبه مورخ 6مهر1401 با حضور دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد و جمعی از مدیران این بانک، علی فرهمندپور فرماندار دزفول، سید احمد آوایی نماینده مردم شهرستان دزفول در مجلس شورای اسلامی، مسعود حمیدی‌نژاد مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه شهرستان دزفول و جمعی از مقامات استانی و محلی برگزار شد.

این مدرسه 12 کلاسه، در زمینی به مساحت 3300 مترمربع در دو طبقه بنا شده و بدین‌ترتیب 1300 متر به فضای آموزشی منطقه افزوده است. با افتتاح مدرسه دارالفنون توسط بانک پاسارگاد، بخش قابل توجهی از مشکلات دانش‌آموزان مقطع متوسطه و خانواده‌های آن‌ها در منطقه مهرشهر و بخش‌های حومه آن که برای ادامه تحصیل مجبور به طی مسافت زیادی بودند رفع شده و فضای آموزشی متناسب با مردم پرافتخار و غیور این منطقه در اختیار فرزندان عزیزمان قرار گرفته است.

گفتنی است “دارالفنون” نام مؤسسه‌ای است که در سال ۱۲۳۰ خورشیدی (۱۸۵۱ میلادی) به ابتکار میرزا تقی‌خان امیرکبیر برای آموزش علوم و فنون جدید در تهران تأسیس شد و آن را نخستین دانشگاه تاریخ مدرن ایران می‌دانند، که با ابتکار مدیرعامل بانک پاسارگاد به‌منظور احیای این نام ارزشمند، هم‌راستا با اهداف مسئولیت‌های اجتماعی این بانک در نقاط مختلف کشور عزیزمان مدارسی با این نام بنا خواهد شد.
انتهای پیام/
لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1  ×  10  =