گزارش عملکرد پنج بانک دولتی بە وزیر اقتصاد در خصوص واگذاری اموال مازاد

گزارش عملکرد واگذاری اموال مازاد پنج بانک دولتی در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ و شش‌ماهه اول سال جاری، طی جلسات جداگانه‌ای به وزیر اقتصاد ارائه شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، اعضای هیئت‌مدیره پنج بانک ملی، سپه، تجارت، صادرات و ملت با حضور در محل وزارت اقتصاد، طی جلساتی جداگانه، گزارش عملکرد خود در این خصوص را به سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد ارائه کردند.

بنا بر این گزارش، در این جلسات، گزارش اقدامات و آمار عملکرد بانک‌های مذکور در خصوص واگذاری املاک و سهام آنها در محدوده زمانی یکساله شروع به کار دولت سیزدهم و نیز برنامه زمان‌بندی فروش این املاک تا پایان سال ۱۴۰۱ ارائه شد.

«موانع و چالش‌های پیش روی فروش املاک مازاد»، «وجود برخی ابهامات در نحوه ارزیابی املاک توسط کارشناسان رسمی دادگستری یا قوه قضائیه»، «بررسی امکان بازسازی، تغییر کاربری و هرگونه تغییر به‌منظور تسهیل در فروش املاک» و … نیز از جمله برخی درخواست‌ها و موارد مطروحه هیئت‌مدیره در گزارش پنج بانک دولتی مذکور به وزیر اقتصاد بود.

گفتنی است احسان خاندوزی طی سخنانی حین استماع و بررسی گزارش عملکرد بانک‌های دولتی مورد اشاره، پیگیری جدی واگذاری اموال مازاد را تکلیف قانونی نظام بانکی و یکی از توقعات بسیار مهم وزارت اقتصاد از بانک‌ها خواند که در سند تحول اقتصادی دولت نیز مورد تأکید قرار گرفته است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

3  ×  1  =