حمله سایبری به ۳ سایت دولتی در ایران/ سایت‌ بانک مرکزی هک شد

هدف بعدی گروه هکری Anonymous کجاست؟

سایت‌های dolat.ir و iran.gov.ir مورد حمله سایبری قرار گرفته است. گروه حمله‌کننده اعلام کرده هدف بعدی آنها «بزرگ‌ترین رسانه ایرانی» است؛ اما نامی از آن ذکر نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، گروه هکری Anonymous، یکی از شناخته شده‌ترین گروه‌های هکری متشکل از متخصصان امنیت سایبری، شب گذشته (۲۹ شهریور ۱۴۰۱) در اکانت توییتر خود با هشتگ مهسا امینی اعلام کرد:‌ «برای همراهی با مردم ایران، حملات سایبری خود را نسبت به سایت‌های دولتی ایران آغاز می‌کند.»

تنها با گذشت ۲ ساعت از این اعلام رسمی و عمومی، پایگاه اطلاع‌رسانی دولت و درگاه ملی دولت هوشمند توسط این گروه هکری از دسترس خارج شد. از همان شب گذشته تا ظهر امروز چندین و چندبار دسترسی کاربران به این دو درگاه قطع و وصل شده است. در لحظه نگارش این خبر، سایت dolat.ir به حالت عادی برگشته اما درگاه ملی دولت هوشمند همچنان از دسترس خارج است. همچنین این گروه هکری پس از خارج شدن سایت دولت از دسترس، اعلام کرد تمام Database سایت دولت را نیز پاک کرده است.
گروه هکری Anonymous در توییتی دیگر اعلام کرد، بزرگ‌ترین رسانه ایرانی در حال هک شدن است.
کاربران زیادی، بزرگ‌ترین رسانه ایرانی را به پایگاه اطلاع‌رسانی صداوسیما تعبیر کرده‌اند و عده‌ای دیگر هم هدف بعدی این گروه را تلویزیون ملی ایران عنوان کرده‌اند که البته هر دوی این رسانه‌ها در حال حاضر فعال است.

سایت بانک مرکزی از دسترس خارج شد

موج حملات سایبری گروه Anonymous به بانک مرکزی ایران رسید. در آخرین اطلاعیه‌ای که این گروه هکری در اکانت توییتر خود منتشر کرد، اعلام شد سایت بانک مرکزی ایران مورد حمله این گروه قرار گرفته و از دسترس خارج شده است.

سایت بانک مرکزی هک شد

تا لحظه به‌روزرسانی این خبر، (۲:۲۵ بعدازظهر ۳۰ شهریور ۱۴۰۱) سایت بانک مرکزی همچنان از دسترس خارج است.
سایت وزارت فرهنگ و ارشاد از دسترس خارج شد
پس حمله به وب‌سایت بانک مرکزی ایران، وب‌سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم مورد حمله سایبری قرار گرفت و از دسترس خارج شد. در حال حاضر (۲:۴۸ بعدازظهر ۳۰ شهریور ۱۴۰۱) با مراجعه به سایت وزارت ارشاد با پیام زیر مواجه می‌شویم.

سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هک شد

البته گروه هکری Anonymous  هنوز اعلام نکرده که آیا این حمله توسط آنها انجام شده است یا نه؛ اما به هرحال سایت وزارت فرهنگ در ادامه از دسترس خارج شدن سایر وب‌سایت‌های مهم دولتی مانند پایگاه اطلاع‌رسانی دولت هوشمند و بانک مرکزی از دسترس خارج شده است.
لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

81  −    =  77