دریافت هزینه برای فعال بودن سرویس رومینگ داخلی تکذیب شد

سخنگوی شرکت مخابرات با تکذیب خبر منتشر شده درباره دریافت هزینه رومینگ از سوی اپراتورها، گفت: فعال بودن سرویس رومینگ در داخل کشور هیچ هزینه‌‌ای ندارد. پیامکی با این مضمون که سرویس رومینگ از سوی شرکت مخابرات برای اپراتورها فعال شده و بابت آن از مردم هزینه ۶ هزار تومانی دریافت می‌شود، دست‌‌به دست می‌‌چرخد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،سخنگوی شرکت مخابرات این مساله را که در سال‌های گذشته نیز به همین شکل منتشر شده بود، تکذیب کرد. ‌محمدرضا بیدخام‌، سخنگوی شرکت مخابرات ایران در این باره گفت: سرویس رومینگ در شرایط عادی برای همه کاربران تلفن همراه فعال است و این فعال بودن هزینه‌‌ای برای آنها ندارد. وی افزود: اگر فردی قصد خروج از کشور و استفاده از خط تلفن همراه خود را داشته باشد، باید مطمئن شود که این گزینه برای او فعال است تا پس از بازگشت با هزینه زیادی مواجه نشود.

بیدخام تصریح کرد: فعال بودن سرویس رومینگ در داخل کشور هیچ هزینه‌‌ای برای فرد ندارد و صرفا زمانی این هزینه منظور می‌شود که کاربر در خارج از کشور قصد استفاده از تلفن همراه خود را داشته باشد که در این صورت نیز از سوی اپراتورها بسته‌های مختلفی برای این کار در نظر گرفته شده تا استفاده از این سرویس به صرفه باشد. اپراتورهای داخلی کشور برای اینکه کاربران‌شان در سفرهای خارجی خود بتوانند از امکانات آنها استفاده کنند، با اپراتورهای مطرح هر کشور وارد مذاکره شده و با آنها قرارداد می‌‌بندند. بر اساس این تفاهم می‌توان از خدمات اپراتور داخلی در کشورهای دیگر استفاده کرد و برای آن هزینه پرداخت.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

9  ×  1  =