ضرورت تقویت زیرساخت‌های دیجیتال در صنعت بیمه

رئیس کل بیمه مرکزی در دیدار با روسای شوراها و تشکل‌های صنفی صنعت بیمه: بهره‌گیری از فناوری و تجهیز شبکه فروش و پرداخت خسارت صنعت بیمه یک ضرورت جدی است و تمام ارکان صنعت در تقویت زیرساخت‌های دیجیتال تلاش می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ،رئیس کل بیمه مرکزی که در جمع روسای شوراهای صنفی صنعت بیمه سخن می‌گفت با اعلام این مطلب افزود: نهاد نظارتی صنعت بیمه هرجا که تخلفی مشاهده شود با قاطعیت ورود خواهد کرد. مجید بهزادپور، استقرار سامانه های نظارتی از جمله سوئیچ بیمه را از دستاوردهای ارزشمند صنعت بیمه توصیف کرد و افزود: مراقبت از منافع مشروع شبکه فروش در دستور کار نهاد ناظر است و موضوع شفافیت عملکرد و سلامت مالی در صنعت بیمه را با جدیت دنبال خواهیم کرد. او با اشاره به این نکته که زیرساخت‌های بیمه‌ای کشور در شرایط کنونی به تغییرات گسترده نیاز دارد، خاطرنشان کرد: نهاد نظارتی بیمه باید از هم‌اکنون خود را برای گسترش فعالیت‌‌های بیمه‌‌گری به‌ویژه در حوزه های نوآورانه و برخط آماده کند، چه تحقق این امر به ظرفیت‌سازی‌های جدید احتیاج دارد.

رئیس شورای عالی بیمه با تاکید بر ضرورت ادامه نشست‌های تعامل‌گرایانه بین تصمیم‌سازان بیمه مرکزی و شبکه فروش صنعت بیمه بر رویکرد نظارتی عدالت‌محور تاکید کرد و گفت: در شرایط فعلی راهکاری غیر از نظارت هوشمند پیش روی نهاد ناظر قرار ندارد که راه‌اندازی کامل سوئیچ بیمه نخستین گام جدی در این مسیر به حساب می‌آید. او در همین راستا اظهار کرد: ما اعتقاد داریم که باید حقوق تمام بازیگران صنعت بیمه محترم شمرده شود که این امر مشروط به رعایت قوانین و آیین نامه‌های مصوب بیمه‌‌ای در کشور است. رئیس کل بیمه مرکزی، حمایت از شبکه فروش را یک دغدغه مهم دانست و تصریح کرد: تشریح واقعیت‌‌های موجود و شفاف‌سازی عملکرد نظارت هوشمند پس از راه‌اندازی سوئیچ بیمه از وظایف جدی نهاد ناظر به شمار می‌‌رود.

بهزادپور با استقبال از ورود سرمایه‌های انسانی، فنی و مالی به صنعت بیمه، شرط این حضور را پایبندی به اصول مدیریت بازار و رقابت سالم اعلام کرد و گفت: با تکمیل و استقرار سامانه‌های هوشمند نظارتی نظیر سوئیچ، امکان تخلف به حداقل می‌‌رسد و ضریب رضایت بیمه‌گران و بیمه‌گذاران افزایش خواهد یافت. او در پایان بر پرهیز نهاد ناظر بیمه در حوزه‌های مداخله‌گرایانه تاکید کرد و افزود: نظارت مقتدر و هوشمند علاوه بر حفظ منابع صنعت بیمه و منافع شبکه فروش می‌‌تواند زمینه افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور را نیز فراهم کند. در این نشست صمیمانه، نمایندگان شبکه فروش و روسای تشکل‌‌های صنفی صنعت بیمه با محوریت تایید گسترش فناوری‌‌های روز و نظارت دقیق‌تر نهادناظر بر تخلفات این حوزه به طرح دیدگاه‌های خود پرداختند و در ادامه رئیس کل بیمه مرکزی، اعضای هیات عامل و مدیران مرتبط به پرسش‌‌ها و ابهامات پاسخ دادند.
لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

96  ⁄  96  =