دیپ فیک طعمه ای برای فیشینگ

از دیپ فیک سرقت ‌ها و اطلاعات شخصی سرقتی می‌توان برای مقاصد بی‌شمار فریبنده از جمله فیشینگ و سرقت هویت استفاده کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ،مرکز شکایات جرایم اینترنتی (IC3) در اف‌ بی آی در مورد مجرمان سایبری که برای درخواست موقعیت‌های کاری از راه دور از دیپ‌فیک و اطلاعات شخصی استفاده می‌کنند؛ هشداری صادر کرد. نقش‌های مورد بررسی شامل فناوری اطلاعات و برنامه‌نویسی رایانه، پایگاه داده و عملکردهای شغلی مرتبط با نرم افزار است، دسترسی به اطلاعات حساس شرکت، مانند اطلاعات شخصی مشتری، داده‌های مالی، پایگاه‌های اطلاعاتی شرکت و یا اطلاعات اختصاصی هم از موارد نقض شده بود.

دیپ‌فیک گزینه ترجیحی عوامل تهدید برای رسیدن به شغل دل‌خواه است، دیپ‌فیک‌ها ویدئوها، صداها یا تصاویری هستند که توسط هوش مصنوعی تقلید می‌شوند و با تقلید از یک فرد واقعی چیزی را می‌گویند یا انجام می‌دهند که هرگز آن را نگفته یا انجام نداده است.

همان‌طور که این فناوری برای سرگرمی و حتی محافظت از حریم خصوصی افراد با پنهان کردن هویت آنها با هوش مصنوعی عالی است، متخصصان فناوری اطلاعات به طور فزآینده‌ای نگران خطرات احتمالی آنها هستند، از تبلیغات انتخاباتی گرفته تا شواهد ویدیویی جعلی و حتی رهبرانی که به نیروهای خود دستور عقب‌نشینی می‌دهند، نگرانی‌های مختلفی در ارتباط با دیپ فیک وجود داشته دارد.

گزارش مدیران استخدام نشان دهنده‌ی افزایش متقاضیانی است که حرکات لب‌های آنها با صدا در طول مصاحبه مجازی هم‌خوانی ندارد، این شامل مواردی مانند سرفه و عطسه هم بود، این امر خود نشان دهنده‌ی استفاده از دیپ‌فیک برای هدف قرار دادن کاربران عادی به جای شخصیت‌های سیاسی و افراد مشهور است.

جورجیو پارتینی می‌گوید” موارد جدید نشان می‌دهد که حملات به سمت کاربران عادی اینترنت و افراد خصوصی حرکت می‌کنند.”

عوامل تهدید با استفاده از اطلاعات شخصی سرقت شده و هویت افراد دیگر برای موقعیت‌های کاری درخواست فرستادند، همان‌طور که این فناوری به تکامل خود ادامه می‌دهد؛ نگرانی‌ها در مورد استفاده از اطلاعات در دسترس همه ما افزایش می‌یابد.

دکتر راشل اوکانل به سایبرنیوز گفت: “داده‌های نادرست می‌توانند چنین تاثیری بر زندگی ما داشته باشند؛ مخصوصا کودکان که بیش از51 بار احتمال گرفتاری در دام کلاهبرداری با داده‌های نادرست و فاش شده هستند.”

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

63  +    =  68