بازداشت سه تن از مبلغان سایت های شرط بندی در تلگرام

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از بازداشت سه نفر که با راه‌اندازی کانال و گروه در تلگرام اقدام به تبلیغ سایت‌ های شرط‌ بندی و قمار می‌کردند، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ،سرهنگ داوود معظمی‌گودرزی اظهار کرد: به دنبال دریافت گزارش‌هایی مبنی بر دعوت کاربران به سایت‌های قمار و شرط‌بندی توسط چند کانال و گروه تلگرامی که در مجموع بیش از یک میلیون دنبال‌کننده داشت، رسیدگی به موضوع به طور ویژه در دستورکار مأموران پلیس فتای پایتخت قرار گرفت که در جریان آن و با انجام تحقیقات مشخص شد تعداد پنج کانال و گروه تلگرامی که درمجموع بیش از یک میلیون نفر دنبال کننده داشتند با تبلیغات فریبنده و کذب، کاربران فضای مجازی را به سمت سایت‌های شرط‌بندی هدایت کرده و درازای این کار مبالغ زیادی دریافت می‌کردند.

وی با اشاره به ادامه تحقیقات برای شناسایی گردانندگان این کانال‌ها، افزود: مأموران پلیس فتای پایتخت پس از تحلیل مستندات جمع‌آوری شده و بررسی‌های اطلاعاتی و تخصصی، سرانجام سه نفر از افراد اصلی گرداننده این کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی را مورد شناسایی قرار دادند و پس از اخذ مجوز قضائی، این افراد را در عملیاتی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به انتقال متهمان به مقر انتظامی و انجام بازجویی از آنان گفت: این افراد تحت بازجویی قرار گرفتند اما ارتکاب هرنوع عمل مجرمانه را منکر شدند تا اینکه با ادله و شواهد موجود روبه‌رو شدند و ناگزیر به جرم خود اقرار و هدف از این اقدام را کسب درآمد و منفعت مالی عنوان کردند.

وی درباره شیوه و شگرد متهمان دستگیر شده، افزود: روش متهمان این گونه بود که آنان با دادن وعده‌هایی فریبنده نظیر دریافت سودهای کلان به مخاطبان، لینک‌های اختصاصی را تحت عناوین انفجار، بت‌زنی و پیش‌بینی در سایت‌های شرط‌بندی و قمار طراحی کرده و سعی در جذب افراد داشتند و از این طریق نیز گرچه شرکت‌کنندگان به سودی نمی‌رسیدند، اما خودشان سودهای قابل توجهی بابت معرفی کاربران کسب می‌کردند.

گودرزی با اشاره به تشکیل پرونده برای متهمان دستگیر شده، گفت: این افراد به همراه پرونده متشکله برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند، همچنین کانال‌های این افراد نیز مسدود و منهدم شد.

منبع :همشهری آنلاین

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1  +  6  =