طراحی بسته حمایتی نوع سه صندوق نوآوری به دانش بنیان ها

معاون تسهیلات و تجاری‌‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی از طراحی و اجرای یک بسته حمایتی از شرکت‌های دانش‌‌بنیان نوع سه در این صندوق خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ،روح‌‌الله ذوالفقاری با اشاره به نام‌گذاری سال۱۴۰۱ به نام «تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌‌آفرین» گفت: در راستای تحقق اهداف این شعار و همزمان با تعیین شرایط مربوط به شرکت‌های دانش‌‌بنیان نوع ۳ (مستعد دانش‌بنیان) توسط مرکز تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان، صندوق نوآوری و شکوفایی نیز بسته خدمات مربوط به این شرکت‌ها را طراحی کرده است. او افزود: در کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان در معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، شرکت‌های دانش‌‌بنیان نوع ۳ در ۹ گروه دسته‌‌بندی می‌‌شوند و این شرکت‌ها عمدتا می‌توانند با توسعه و تکمیل محصولات خود، مجوز‌‌های دانش‌‌بنیان نوع ۱ یا ۲ را دریافت کنند و صندوق نوآوری رسالت خود می‌‌داند که با انجام حمایت‌‌های لازم، زمینه تحقق این موضوع را فراهم کند. ذوالفقاری تصریح کرد: بسته خدمات مالی صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت‌‌ از شرکت‌های دانش‌‌بنیان نوع ۳ در حداقل زمان ممکن تدوین و اجرایی شده است.

در این بسته خدماتی برای هر شرکت، متناسب با نیازی که در راستای توسعه و تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان خود دارد، خدمت مناسبی تعریف شده است. این خدمات در چهار گروه خدمات توانمندسازی، صدور ضمانت‌نامه، تسهیلات توسعه‌‌ای و تسهیلات تجاری‌سازی در نظر گرفته شده‌‌اند. تقریبا همه شرکت‌های دانش‌بنیان نوع۳ می‌‌تواند از خدمات توانمند‌سازی و ضمانت‌نامه استفاده کنند و اعطای تسهیلات توسعه‌‌ای و تجاری‌سازی بستگی به گروه دانش‌بنیانی نوع۳ شرکت‌ها دارد. او تاکید کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان نوع۳ که در استان‌های کم‌برخوردار فعالیت می‌‌‌‌کنند، می‌‌توانند از همه خدمات تعریف‌شده در این بسته استفاده کنند و صندوق نوآوری شکوفایی سعی کرده است که چابک‌سازی لازم را در فرآیندهای پذیرش و ارزیابی این شرکت‌ها نیز اعمال کند و ارائه خدمات به دور از بوروکراسی زائد و فرآیند‌‌های اداری غیر ضروری انجام شود. معاون تسهیلات و تجاری‌‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان خاطرنشان کرد: ما در صندوق نوآوری برای حمایت از این شرکت‌ها محدودیت بودجه‌‌ای در نظر نگرفته‌‌ایم و آنها می‌‌توانند بسته به نیاز و طرحی که دارد به سامانه ارائه خدمات صندوق (غزال) مراجعه کردند و درخواست خود را ارائه دهند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

7  +  3  =